ARAKČI PORUČIO: Iran neće odustati ni od jednog od svojih nuklearnih prava
10. 05. 2025. u 21:22
IRANSKI ministar spoljnih poslova Abas Arakči izjavio je danas da, ukoliko je cilj Sjedinjenih Američkih Država da Teheranu oduzmu ono što je nazvao iranskim nuklearnim pravima, Teheran neće odustati ni od jednog od "svojih prava".
Povezane vesti
TRAMP BI DA ZAPLENI IRANSKI URANIJUM: Izrael i Amerika spremaju akcije bez presedana dok Teheran gori
VAŠINGTON i Tel Aviv vode zatvorene konsultacije o scenarijima koji bi pre samo nekoliko godina delovali nezamislivo.
08. 03. 2026. u 17:00
LEPO SU MU OBAVEŠTAJCI REKLI Arakči: Tramp je ugušio mogućnost deeskalacije sukoba u regionu Bliskog istoka
IRANSKI ministar spoljnih poslova Abas Arakči izjavio je danas da je američki predsednik Donald Tramp gotovo "ugušio iransku otvorenost za deeskalaciju" u regionu Bliskog istoka, koja je postojala pod uslovom da se vazdušni prostor, teritorija i vode susednih zemalja ne koriste za napade na Iran.
07. 03. 2026. u 22:15
BLISKI ISTOK SPREMAN DA DETONIRA Sve zbog Trampa: Iran stavio balističke rakete u pripravnost, Izraelska vojska pod uzbunom
SITUACIJA na Bliskom istoku ušla je u novu, opasniju fazu. Prema navodima više međunarodnih izvora, američkom osoblju u vojnoj vazduhoplovnoj bazi Al Udeid u Kataru naređeno je da napusti zemlju do danas popodne, dok Teheran istovremeno stavlja svoje balističke raketne snage u stanje povišene pripravnosti.
14. 01. 2026. u 18:11
PODVODNA SILA TEHERANA Zbog njih amerikanci ne prilaze: Oružje koje može zatvoriti Ormuski moreuz
PORED krstarećih i protivbrodskih balističkih raketa, podmornice su jedno od najvažnijih oružja iranske mornarice, koje se u Iranu proizvode u više modifikacija.
12. 03. 2026. u 07:00
IZRAELSKA RATNA AVIJACIJA: Pogodila više desetina objekata iranskog režima
IZRAELSKA vojska (IDF) saopštila je da je izraelsko ratno vazduhoplovstvo tokom današnjih vazdušnih udara na Teheran i zapadni Iran pogodilo više desetina infrastrukturnih objekata iranskog režima.
11. 03. 2026. u 21:11
Najnovije iz rubrike
TRAMP DOLIVA ULJE NA VATRU: "Razmišljam o preuzimanju Ormuskog moreuza"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da "razmišlja o preuzimanju" Ormuskog moreuza, ključne morske rute za globalne isporuke nafte.
12. 03. 2026. u 07:19
uživoBUKTI RAT NA BLISKOM ISTOKU: Američki i grčki tankeri pogođeni iranskim morskim dronovima, preti najveća ekološka katastrofa u istoriji
RAT na Bliskom istoku ušao u 13. dan. Oko 140 američkih vojnika ranjeno u dosadašnjim ratnim operacijama. Iran počeo s polaganjem mina u Ormuskom moreuzu. FBI upozorio da bi Kalifornija mogla biti na meti iranski dronova. Žestoka razmena vatre između Izraela i Hezbolaha. Iran i Hezbolah prvi put od početka rata koordinisano napali Izrael
12. 03. 2026. u 06:49 >> 07:01
"ŠARL DE GOL" NA VRATIMA ORMUZA: Pariz stvara koaliciju usmerenu na obezbeđivanje pomorskog saobraćaja u moreuzu važnom za čitav svet
Na Ahilovoj peti pomorskog puta u Ormuskom morezu pogođena su tri broda, tankeri i nosači kontejnera, koji su polovili pod zastavom Tajlanda, Japana i sa Maršalskih ostrva.
12. 03. 2026. u 07:00
PODVODNA SILA TEHERANA Zbog njih amerikanci ne prilaze: Oružje koje može zatvoriti Ormuski moreuz
PORED krstarećih i protivbrodskih balističkih raketa, podmornice su jedno od najvažnijih oružja iranske mornarice, koje se u Iranu proizvode u više modifikacija.
12. 03. 2026. u 07:00
POČEO NOVI NAPAD IZRAELA: Oglasio se IDF
Izraelska vojska je započela, kako su naveli, veliki talas napada na infrastrukturu Hezbolaha u području Dahie u Bejrutu, a operacije su i dalje u toku.
11. 03. 2026. u 23:51
Komentari (0)