TRAMP: Rusija može totalno da uništi 100 odsto ukrajinskih gradova, ali...
AMERIČKI predsednik Donald Tramp izrazio je uverenje da je Rusija sposobna da „vrlo brzo“ uništi 100 odsto ukrajinskih gradova, uključujući Kijev, ali to ne želi da učini.
FOTO: Tanjug/AP
- Kada bi oni (Rusija) hteli da totalno uništi, onda bi se to verovatno desilo vrlo brzo - rekao je on novinarima na konferenciji za novinare, komentarišući razaranja koja je pretrpela Ukrajina.
Istovremeno, šef Bele kuće je primetio da bi Rusija mogla da pretvori Kijev u - mesto razaranja velikih razmera - ali to ne želi.
Šef Bele kuće zamoljen je da pojasni da li i dalje očekuje da će njegov sastanak sa Putinom biti održan pre kraja meseca.
- Verovatno - odgovorio je Tramp. Od njega više nije bilo komentara na ovu temu.
Američki predsednik se osvrnuo i na to da je Vašington izdvojio znatno više sredstava za podršku Ukrajini od svojih evropskih saveznika i naglasio potrebu da se postigne pravedna raspodela finansijskih obaveza.
- Moramo da izjednačimo troškove, jer je Evropa dala oko 100 milijardi, a mi smo dali više od 300. Iako je za njih to mnogo važnije nego za nas, jer između nas postoji okean - rekao je Tramp govoreći u svojoj rezidenciji u Mar-a-Lagu na Floridi.
Američki predsednik je takođe izrazio zabrinutost zbog nedostatka transparentnog izveštaja o korišćenju sredstava, dodeljenih Ukrajini.
- Dajemo stotine milijardi dolara, ali nikada nisam video transparentan izveštaj sa podacima gde ide ovaj novac - zaključio je Tramp.
(Sputnjik)
Preporučujemo
STARMER SE OBRATIO TRAMPU: "Pomoć SAD ključna za mirovni sporazum sa Ukrajinom"
18. 02. 2025. u 00:06
ZELENSKI NAKON RAZGOVORA SA TRAMPOM: "Prvo je govorio sa Putinom, bilo je neprijatno"
13. 02. 2025. u 15:21
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)