HEZBOLAH OGORČEN NA AMERIKU: Plan Trampa da se Palestinci isele iz Pojasa Gaze zločinačka naređenja

Ђорђе Грмуша
Đorđe Grmuša

05. 02. 2025. u 20:32

HUSEIN Musavi, politički savetnik generalnog sekretara libanske grupe Hezbolah danas je nazvao planove amerilkog predsednika Donalda Trampa da se Palestinci isele iz Pojasa Gaze kao "zločinačka naređenja", navedeno je u saopštenju Hezbolaha.

ХЕЗБОЛАХ ОГОРЧЕН НА АМЕРИКУ: План Трампа да се Палестинци иселе из Појаса Газе злочиначка наређења

Foto: AP Photo/Hussein Malla

Predsednik SAD Donald Tramp rekao je juče da će SAD preuzeti Gazu nakon što Palestinci budu preseljeni negde drugde i ekonomski je razviti, preneo je Rojters.

On je to kazao na zajedničkoj konferenciji za novinare sa izraelskim premijerom Benjaminom Netanjahuom koji je boravio u poseti SAD.

Svoju viziju o tom području Tramp je opisao kao "Rivijeru Bliskog istoka".

On je ponovio svoj predlog o trajnom raseljavanju Palestinaca, naglašavajući da bi oni trebalo da se presele u druge arapske zemlje, kao što su Jordan i Egipat, i da je Gaza trenutno "samo ruševina".
 

(Tanjug)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

TOTALNI OBRT! Partizan demantovao da je potpisao ugovor sa Penjarojom