"SPREMNI SMO DA POMOGNEMO AKO BUDE BILO POTREBNO": Ostin o požarima u Kaliforniji
MINISTAR odbrane SAD Lojd Ostin oglasio se povodom šumskih požara na jugu Kalifornije i naglasio da je ministarstvo spremno da pomogne ukoliko to bude potrebno.
Printskrin/defense.gov
- Sada, svi Amerikanci gledaju užasne šumske požare koji su pogodili delove Južne Kalifornije. Ministarstvo će biti u pripravnosti kako bi pružili podršku ukoliko to bude potrebno. To uključuje federalne vazdušne snage koje bi Kalifornija mogla da zatraži kako bi pomogli u gašenju požara sa neba. Takođe mnoga američka vojna naselja nalaze se na ovom područuju i imaju osoblje i opremu koja se takođe može koristiti u borbi protiv ovof strašnog požara. Mi smo uz narod Kalifornije u ovom strašnom trenutku - izjavio je Ostin na početku svog govora.
Na pitanje novinara o požarima, Ostin je naglasio da Kalifornija ima "mnogo sopstvenih kapaciteta, ali da su požari prilično veliki.
- Pre svega, američka vojska je spremna da pomogne na bilo koji način koji je moguć kako bi pomogla narodu Kalifornije. Kao što znate, Kalifornija ima mnogo sopstvenih kapaciteta, ali ovo su prilično značajni požari. I dok – mada je malo zahteva do sada upućeno, mi smo spremni da odmah pojačamo kapacitete ako je potrebno. Preduzeo sam neke korake kako bi naše trupe bile u "tri tačke oslonca", da se uverimo da, ako stigne signal, spremni smo da odmah reagujemo i pružimo pomoć. - odgovorio je i dodao da trenutno pružaju "neke" modularne sisteme za gašenje požara, tako da ukoliko vetrovi dozvole, mogu koristiti sisteme u Kaliforniji. - odgovorio je Ostin.
BONUS VIDEO: RUSI NA POZICIJI: Viđeni tenkovi u Kurskoj oblasti
Preporučujemo
VUČIĆ RASTURIO MILANOVIĆA! Predsednik Srbije ga razmontirao u paramparčad
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da podržava odluku predsednika Hrvatske Zorana Milanovića da otkaže skup Brdo Brioni u maju jer mu, kako je istakao, tamo nije mesto, kao i da mu je mnogo važnije da ode i položi cvet u Jasenovcu.
30. 03. 2026. u 18:31 >> 18:44
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (0)