ASAD OČEKUJE PONOVNO UJEDINJENJE BRATSKIH NARODA: Rusija će pobediti u Ukrajini

Novosti online

21. 04. 2024. u 15:23

SIRIJSKI predsednik Bašar el Asad smatra da će Rusija pobediti u sukobu Ukrajini i da će ponovo ujediniti bratske narode.

АСАД ОЧЕКУЈЕ ПОНОВНО УЈЕДИЊЕЊЕ БРАТСКИХ НАРОДА: Русија ће победити у Украјини

Foto: Shutterstock/Ilustracija/Jutjub/Syrian Presidency

„Svi znaju da su Rusi, Belorusi i Malorusi bliski po istoriji, jeziku i kulturi i da su uglavnom Rusi ti koji žive na istoku Ukrajine. Ali ukrajinski nacisti imaju konkretan cilj. Uveren sam da će se sukob završiti pobedom Rusije i da će ona ponovo ujediniti bratske narode“, rekao je Asad u intervjuu za „Prvi kanal“.

Asad je naglasio da Rusija danas „ispravlja ono što su uradili drugi“.

Prema njegovim rečima, specijalna operacija Rusije u Ukrajini će ispraviti tok istorije – „neće ga zameniti niti ponovo napisati, već će ga ispraviti“.

„Rusija se, kao moćna sila, suprotstavlja mešanju Zapada u unutrašnje stvari drugih zemalja. Za mene je svejedno gde se Rusija bori protiv globalnog terora, u Siriji ili Ukrajini – postoji samo jedan neprijatelj. A Rusija jača globalnu stabilnost u političkom i vojnom aspektu i to radi zato što je i sama patila“, zaključio je sirijski predsednik.

(Sputnjik)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)

EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)

IZRAEL i SAD izvele su napad na Iran. U Teheranu su odjeknule detonacije, a kasnije su čule i u drugim mestima. Kako je rečeno, cilj napada je eliminisanje neposrednih pretnji koje dolaze od iranskog režima. Operacija bi, prema pisanju medija, mogla da traje nekoliko dana. U celoj zemlji proglašeno vanredno stanje. SAD su operaciju nazvale "Epski bes".

28. 02. 2026. u 10:41 >> 22:21

Komentari (0)

DRAMA! Košarkaši Partizana zarobljeni u Dubaiju