"NEĆEMO PODLEĆI ZAHTEVIMA ZAPADA": Erdogan govorio o sankcijama Rusiji, pa poručio - "Zbogom Kemale"

Новости онлине

19. 05. 2023. u 20:45

TURSKA neće ispunjavati sve zahteve Zapada, posebno u vezi sa uvođenjem novih sankcija Ruskoj Federaciji, a opozicioni kandidat Kemal Kiličdaroglu napravio je grešku kada je napao Moskvu, izjavio je danas predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan.

НЕЋЕМО ПОДЛЕЋИ ЗАХТЕВИМА ЗАПАДА: Ердоган говорио о санкцијама Русији, па поручио - Збогом Кемале

Foto: Depositphotos/Printscreen

Erdogan je poručio Kiličdarogluu da se "postidi" nakon njegovih izjava o navodnom mešanju Rusije u izbore u toj zemlji.

- Opozicija kaže da će obnoviti odnose Turske sa drugim državama. S jedne strane napadate Rusku Federaciju, s druge kažete da ćete obnoviti odnose. Šta je rekao predstavnik predsednika Ruske Federacije (Peskov)? "Dokažite." Molim vas dokažite. Ali u stvari nemaju ništa. Zašto? Zato što je neprihvatljivo da političar koji ide ovim putem čini takve propuste - rekao je Erdogan, govoreći na jednom događaju u Istanbulu.

On je podsetio da turske vlasti komuniciraju sa svim zapadnim zemljama, pored SAD, ali i sa Rusijom i Kinom.

- Do sada sam pregovarao sa svima, kao predsednik Republike Turske. SAD su zahtevale da im prebacimo S-400, rekli smo ne. Vi ste odbili da nam prebacite Patriota, mi smo preduzeli takav korak u polju odbrane. Da smo primili Patriota, onda oni ne bi preduzeli takav korak. Šta je sa F-16, šta je sa F-35 – mi smo držali svoju poziciju i nismo se povlačili - rekao je Erdogan.

Turski predsednik je takođe obećao da republika neće podleći zahtevima Zapada.

- Što se tiče sankcija najvećem trgovinskom partneru Turske, Rusiji, oni (opozicija) su rekli da će uraditi sve što traži Zapad. Zbogom Kemale, Turska će raditi ono što mi želimo, a ne ono što Zapad traži. U našoj politici se to nikada neće dogoditi - naglasio je predsednik.

BONUS VIDEO: OBUKA NA "TERMINATORIMA" - Vežba mobilisanih rezervista i dobrovoljaca u Donjecku

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (1)

Ćerka Luke Modrića više liči na Luku Modrića - od Luke Modrića (FOTO)