RASTE BROJ ŽRTAVA: Najmanje 38 osoba nastradalo u zimskom nevremenu u SAD i Kanadi

Танјуг

26. 12. 2022. u 07:44

NAJMANjE 38 osoba nastradalo je u jakom zimskom nevremenu koje je pogodilo SAD i Kanadu.

РАСТЕ БРОЈ ЖРТАВА: Најмање 38 особа настрадало у зимском невремену у САД и Канади

Foto: AP

Zvaničnici su saopštili da su 34 osobe nastradale širom SAD, a najteže je pogođen grad Bafalo u državi Njujork, gde je živote izgubilo 12 ljudi, objavio je danas Bi-Bi-Si (BBC).

Četiri osobe poginule su u Kanadi kada se autobus prevrnuo na zaleđenom putu u blizini grada Merit, u zapadnoj provinciji Britanske Kolumbije. Zimska oluja bez presedana pogodila je Severnu Ameriku na prostoru od Kanade na severu do Rio Grandea na jugu.

Meteorolozi su najavili da će oluja popustiti u narednih nekoliko dana, ali savet ostaje da se izbegavaju putovanja, osim ako nisu neophodna. Manje od 200.000 domaćinstava bilo je bez struje u nedelju po podne, što je značajno manji broj u odnosu na 1,7 miliona koliko je bilo bez struje u subotu, objavio je AP.

Hiljade letova je otkazano, sprečavajući mnoge ljude da stignu do svojih porodica za Božić. Najviše stradalih zbog snežne oluje je u Bafalu - 12, a poginulih ima i u Vermontu, Ohaju, Misuriju, Viskonsinu, Kanzasu i Koloradu. Temperature u Južnoj Floridi su pale tako nisko da su se iguane smrzle i padale sa drveća.

Zapadna američka država Montana je najteže pogođena hladnoćom sa temperaturom koja je pala na -45 stepeni Celzijusa.

U Kanadi, olujom su najteže pogođene provincije Ontario i Kvebek.

U Kvebeku gotovo 120.000 domaćinstava u nedelju je bilo bez struje.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (3)

PREPLAKALA SAM CELU NOĆ: Karleuša u panici zbog privatnih snimaka i slika - Sve smo pretražili, prevrnuli... (VIDEO)