MAKRON: G20 da podstakne Rusiju da promeni kurs
FRANCUSKI predsednik Emanuel Makron izjavio je danas da su se lideri G20 složili da "poguraju" Rusiju ka deeskalaciji sukoba u Ukrajini i izrazio nadu da bi Kina mogla da igra veću posredničku ulogu u narednim mesecima.
Foto: Tanjug
- Uveren sam da Kina može da igra važniju posredničku ulogu u narednim mesecima kako bi sprečila snažnije kopnene napade početkom februara - rekao je Makron na konferenciji za novinare posle samita G20 na Baliju u Indonezija, prenosi Rojters.
On je kazao i da je sa kineskim liderom razgovarao o mogućoj poseti francuskog predsednika Pekingu početkom sledeće godine.
Jelisejska palata je potvrdila da će se poseta održati početkom sledeće godine, ako to dozvole zdravstvena ograničenja u vezi sa pandemijom korona virusa.
BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI
Preporučujemo
ZAHAROVA ODGOVORILA ŠOLCU: Svega ovoga ne bi bilo da Zapad nije menjao režim u Kijevu
16. 11. 2022. u 14:11
MINISTARSTVO ODBRANE RUSIJE: Elementi ukrajinskog sistema S-300 pali u Poljsku
16. 11. 2022. u 10:48
BAJDEN INFORMISAO NATO I G7: Eksploziju u Poljskoj izazvala ukrajinska raketa
16. 11. 2022. u 11:00
ŽENIO JE DVA PUTA Piksijeva žena: "Svi znaju da je naš brak bio turbulentan" (FOTO)
15. 11. 2022. u 21:31
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (4)