U SLUČAJU POTREBE, POMOĆI ĆE PUTIN Evo kojoj državi je ruski predsednik odobrio kontigent žita
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin je odobrio da se Avganistanu, ako bude potrebno, uputi određena količina žita, rekao je specijalni predstavnik ruskog predsednika Zamir Kabulov.
Foto: Tanjug AP
- Međuvladina komisija je po okončanju rada u Avganistanu podnela izveštaj predsedniku. I on je načelno odobrio da se u slučaju potrebe Avganistanu uputi određena količina žita, imajući u vidu očekivane dobre prinose u Rusiji. Obim pomoći odrediće ruska vlada u zavisnosti od konkretne situacije - rekao je Kabulov za Prvi kanal ruske televizije.
On je dodao da je ekonomska situacija u Avganistanu ozbiljna, a da se može tokom leta dodatno pogoršati jer su izgledi za dobar prinos, zbog zime bez snega, loši.
Prema njegovim rečima, priprema se poseta avganistanskog ministra trgovine Moskvi a glavna tema biće upravo isporuke žita, ali naftni derivati.
O priznavanju talibanske vlade
Ruski diplomata je rekao i da postoji mogućnost da Rusija prizna vladu talibana (pokret je pod sankcijama UN zbog terorističkih aktivnosti) ali to pre svega zavisi koliko će vlast biti inkluzivna na etničkom i političkom nivou.
„Nećemo se osvrtati na SAD po tom pitanju“, dodao je Kabulov.
Pod inkluzivnom vlašću, precizirao je on, podrazumeva se ona u čiji sastav bi ušli predstavnici nacionalnih manjina – Uzbeka, Hazarejaca i drugih.
Za talibane je to trenutno „psihološka granica“ koju treba da pređu.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
DEJSTVO BORBENE AVIJACIJE: SU-25 uništavaju sakrivene ukrajinske položaje
Preporučujemo
DALEKA PROŠLOST PORODICE PUTIN: Ruski predsednik otkrio ko su bili njegovi preci
13. 06. 2022. u 00:15
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)