ZABRANJEN RAD "DOJČE VELEA" U RUSIJI: Hitan odgovor Ruskog Ministarstva spoljnih poslova na blokadu "RT DE" u Nemačkoj
ODLUKA nemačkog medijskog regulatora da zabrani emitovanje RT DE primorala je Rusiju da preduzme recipročne mere prema akreditovanim nemačkim medijima, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova Rusije.
Rusko Ministarstvo spoljnih poslova / Arhiva
U okviru recipročnih mera objavljenih 2. februara kao odgovor na neprijateljske korake Nemačke da zabrani satelitsko i drugo emitovanje televizijskog kanala na nemačkom jeziku „RT DE“, ruska strana namerava da sprovede prvu fazu recipročnih mera:
- zatvaranje dopisništva nemačke radio-televizijske kompanije „Dojče vele“ u Ruskoj Federaciji;
- ukidanje akreditacija svim zaposlenima u ruskom birou „Dojče velea“;
- prestanak satelitskog i drugog emitovanja radio-televizijske kompanije „Dojče vele“ na teritoriji Ruske Federacije;
- pokretanje postupka od strane nadležnih organa Ruske Federacije za razmatranje pitanja o klasifikaciji „Dojče velea“ kao stranog medija u funkciji stranog agenta;
- pokretanje procesa formiranja spiska predstavnika državnih i javnih struktura Nemačke uključenih u ograničavanje emitovanja televizije „RT DE“ i na drugi način vršenja pritiska na ruskog medijskog operatera, kome će biti zabranjen ulazak na teritoriju Ruske Federacije. Ne očekuje se objavljivanje spiska.
Informacije o narednim etapama recipročnih mera biće blagovremeno objavljene.
BONUS VIDEO:
KRIZA KOJA BRINE CEO SVET: Da li će narasle tenzije oko Ukrajine eksplodirati u rat?
Preporučujemo
TO NE ZNAČI DA NIJE ZAŠTIĆEN: Peskov o činjenici da Putin ne nosi masku u javnosti
03. 02. 2022. u 14:26
NEMCI RAZBESNELI MOSKVU: Zaharova poručuje - "Danas ćemo objaviti recipročne mere!"
03. 02. 2022. u 13:51
TRAMP ŽESTOKO PRETIO IRANU, POMENUO I SRBIJU: Američki predsednik oborio rekord, govorio skoro dva sata pred Kongresom
AMERIČKI predsednik Donald Tramp postavio je rekord u najdužem govoru o stanju nacije, koji je trajao jedan sat i 50 minuta, nadmašivši rekord koji je Bil Klinton postavio tokom svog poslednjeg obraćanja 2000. godine.
25. 02. 2026. u 07:31
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (1)