TEŽAK UDARAC ORGANIZOVANOM KRIMINALU: U Italiji osuđeno 70 članova Ndrangete u najvećem suđenju u poslednjih 30 godina
ITALIJANSKO pravosuđe zadalo je težak udarac Ndrangeti, najmoćnijoj mafijaškoj grupi u Italiji, osudivši 70 njenih članova i pomagača, na najvećem suđenju mafiji od kraja 1980-ih.
Sudnica kao bunker / Foto Tanjug-AP
Sudija Klaudio Paris pročitao je presude 91 optuženiku u velikoj sudnici u gradu Lamecia Terme, u Kalabriji, na jugu zemlje, preneo je Gardijan.
Tamo se od januara vodi "maksi proces" u kojem se sudi stotinama osoba pod sumnjom da pripadaju i sarađuju sa grupom organizovanog kriminala Ndrangetom.
U sudskom postupku za koji se očekuje da će trajati bar dve godine, još 355 optuženika čeka na suđenje. Za istragu je bilo potrebno nekoliko godina, a završila se policijskim akcijama u decembru 2019. godine.
BONUS VIDEO:
KRAJ NA VEŠALIMA: Najveće suđenje 20. veka ratnim zločincima održano je u Nirnbergu
Preporučujemo
MIGRANTI U INVAZIJI NA ITALIJU: Nevreme ne sprečava nadiranje ilegalaca
05. 11. 2021. u 15:50
TRST CRNI PRIMER ITALIJE: Protesti protiv kovid propusnica pune bolnice zaraženima
02. 11. 2021. u 21:41
NASTAO GREŠKOM TOKOM PRAVLjENjA SLADOLEDA: Preminuo "otac" tiramisua Ado Kampeol
31. 10. 2021. u 16:21
VUČIĆEVO UPOZORENjE UDARNA VEST U RUSKIM MEDIJIMA: Evropa mora da shvati, Amerika se nikad više neće vratiti
IZJAVA predsednika Srbije Aleksandra Vučića, u kojoj upozorava da Evropska unija mora da se suoči sa činjenicom da se Sjedinjene Američke Države nikada neće vratiti starom modelu odnosa sa Evropom, objavljena je kao udarna vest na naslovnoj strani svetskog izdanja ruskog portala Sputnjik, kao i na ruskoj agenciji RIA Novosti.
27. 01. 2026. u 07:44
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
GRAD NA RUBU PONORA: Klizišta odnela zemljište ispod kuća na Siciliji - snimci su JEZIVI (VIDEO/FOTO)
KATASTROFALNO nevreme koje je pogodilo jug Italije izazvalo je nezapamćenu štetu, a najkritičnije je na Siciliji, gde se u gradu Nišemiju urušio čak četiri kilometra dug deo litice. Zbog klizišta je više od hiljadu ljudi hitno evakuisano, jer je klizište bukvalno odnelo zemlju ispod kuća.
27. 01. 2026. u 11:26
Komentari (1)