ŽIRINOVSKI: Turska je okružena neprijateljima sa svih strana i neće to dugo izdržati
LIDER LDPR Vladimir Žirinovski izjavio je da je Turska okružena neprijateljima sa svih strana i da neće to dugo izdržati.
Foto: EPA
- Najslabija tačka Turske su Kurdi, ima ih 40 miliona. Očekuju pomoć od bilo koje zemlje i rado će dobiti oružje - bolje nego što sada imaju, najsavremenije - rekao je Žirinovski, a prenose ruski mediji.
Lider LDPR je naveo da se sastao sa vođom turskih Kurda Abdulahom Odželanom, koji sada služi zatvorsku kaznu. Za Kurde je on "kao Lenjin za boljševike", i "svi Kurdi će se zauzeti za njega" i "sigurno će pokvariti raspoloženje Turaka".
Vladimir Žirinovski veruje da bi se Turska mogla suočiti sa problemima u Zapadnoj Jermeniji "ako Francuska zaista bude na strani Jermena i pruži im oružje i diplomatsku podršku". Ovaj region je deo Turske od 1923.
Ankara takođe može imati problema sa Grčkom, jer tamo „znaju šta znači živeti pet vekova pod turskim jarmom“. Isto se može reći i za balkanske zemlje.
Kremlj je 21. septembra najavio predstojeću Erdoganovu posetu Ruskoj Federaciji. Planirano je da se turski lider Redžep Tajip Erdogan sastane sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u Sočiju i razgovara, posebno, o kupovini drugog puka PVO raketnih sistema S-400 ruske proizvodnje.
Preporučujemo
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (1)