PARE SE BROJALE NA ŠANKU: Afera "Janaf" trese Hrvatsku, ekskluzivni klub uhapšenog posećivali gotovo svi političari
Afera Janaf u Hrvatskoj poprima nezapamćene razmere i pokazuje kako je korupcija premrežila sve pore društva.
Foto Tanjug-AP
U zatvoru je Dragan Kovačević, bivši predsednik uprave državne kompanije za distrubuciju nafte, koji je imao i četiri privatne firme u sklopu kojih je delovao i ekskluzivni klub koji su posećivali gotovo svi hrvatski političari, pa čak i načelnik Glavnog stožera Hrvatske vojske.
Kovačević je baš u tom klubu dobio mito od 1,9 miliona kuna da namesti posao jednom privatniku, dok se istovremeno društvo u kojem je bio i suprug bivše hrvatske predsednice Kolinde Grabar-Kitarović zabavljalo uz jelo i piće.
Ali, da bi ova priča bila kompletna, pobrinuo se domaćin, šef Janafa, koji je u svom klubu na šanku držao brojač novca! I dok se služilo piće ministrima, bivšem šefu države Stipi Mesiću i drugima iz odabranog društva, očito je i brojač novca sa šanka bio deo nezaobilaznog inventara najneobičnijeg kluba u Zagrebu koji je radio i u vreme kada je cela zemlja bila u „lokdaunu“ zbog korone.
Kuriozitet poslovanja kluba je i što su svi na ulazu morali da ostavljaju mobilne, mada je sadašnji predsednik države Zoran Milanović, takođe gost kluba, demantovao da je ostavio svoj službeni mobilni.
"Ne bih ga ostavio ni da idem u Belu kuću", kaže, dok su neki ministri priznali da su poštovali kućni red kluba sa brojačem novca na šanku.
Preporučujemo
SVE JE NA PRODAJU: Saudijska Arabija pregovara o kupovini sistema PVO od Ukrajine
11. 03. 2026. u 00:15
NETANJAHU IRANCIMA: Naredni dani doneće priliku da se oslobodite, budite spremni
10. 03. 2026. u 23:11
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (5)