ZEMLJOTRES U HRVATSKOJ: Treslo se kod Trogira

UMEREN potres registrovan je jutros u 6.31 časova u Hrvatskoj s epicentrom kod ostrva Čiovo, tri kilometra južno od Trogira, saopštila je Seizmološka služba Hrvatske.

ЗЕМЉОТРЕС У ХРВАТСКОЈ: Тресло се код Трогира

Foto: Novosti

Magnituda potresa iznosila je 3,0 po Rihterovoj skali, a intenzitet u epicentru IV stepena EMS, naveli su iz Seizmološke službe.

Na severoistoku Bosne i Hercegovine jutros je u 6.32 sati registrovan zemljotres jačine 2,8 stepeni Rihterove skale sa epicentrom 15 kilometara od Sanskog Mosta i 56 kilometara od Banjaluke, prema podacima Evropskog seizmološkog centra (EMSC).

Zemljotres se osetio i u Hrvatskoj, tačnije na području Splita, odakle dolaze i brojna svedočenja građana koji kažu da je potres trajao nekoliko sekundi, prenosi klix.ba.

Za sada nema informacija o materijalnoj šteti ili povređenima.

BONUS VIDEO: ZRMANjA POPLAVILA OBROVAC: Posle obilnih kiša izlila se reka u Hrvatskoj

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.

29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!