RUSIJA MU ZA SVE KRIVA: Evo šta je poručio Stoltenberg posle sastanka u Sarajevu

Дејана Калинић
Dejana Kalinić

20. 11. 2023. u 09:56

GENERALNI sekretar NATO-a Jens Stoltenberg je nakon sastanka sa delegacijom Veća ministara Bosne i Hercegovine kazao kako je zabrinut zbog retorike podela u toj zemlji, ali i zbog ruskog uticaja.

РУСИЈА МУ ЗА СВЕ КРИВА: Ево шта је поручио Столтенберг после састанка у Сарајеву

Foto: Tanjug/AP

- Zabrinuti smo zbog secesionističke i retorike podele, kao i vanjskog uticaja, posebno Rusije. To preti da potkopa stabilnost i oslabi reforme. Svi lideri moraju raditi na jedinstvu i moraju raditi na napretku - istakao je Stoltenberg.

Zatim je govorio o podršci NATO-a Bosni i Hercegovini, te nastojanjima da se dobri odnosi prodube.

- Mi smo izuzetno predani sigurnosti i stabilnosti u ovom regionu. Vi znate da smo godinama tome predani jer vaša država ima značaj za celi region Zapadnog Balkana. Stoga produbljujemo našu saradnju, naš politički dijalog i našu praktičnu saradnju. NATO štab u Sarajevu pruža podršku misiji EU Altea. Ostajemo predani uspehu te misije i pozdravljamo produženje misije u Veću sigurnosti UN - kazao je prvi čovek NATO-a, piše Kliks.

Podsećamo, Stoltenberg je u Sarajevo stigao sinoć, gde je održao radnu večeru sa članovima Predsedništva BiH. Nakon današnjeg sastanka sa delegacijom Veća ministara BiH, među kojima su bili predsedavajuća Borjana Krišto, ministri Elmedin Konaković i Zuksan Helez te zamenik ministra Josip Brkić, Stoltenberg planira obići i NATO bazu u Butmiru. Ranije se sastao i sa Kristijanom Šmitom.

BONUS VIDEO: NEREALNA SCENA: Pogledajte kako izbegavaju Vučiću i ime da pomenu

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

PUNI GORČINE I MRZOVOLJE: Ovo su TRI najnegativnija horoskopska znaka