SERENADA ZA NEUSTRAŠIVE: Koncert Gudačkog orkestra Narodnog pozorišta RS
NARODNO pozorište Republike Srpske najavljuje za 17. mart koncert svog Gudačkog orkestra pod nazivom "Serenada za... neustrašive".
foto Promo
Pod dirigentskim vođstvom Ane Ćosović, ovim povodom biće predstavljena dva dela - savremena kompoziciju mladog kompozitora Bruna Kordića "Portret jelena za gudački orkestar" i jedno od najpotresnijih dela sakralne muzike, Stabat Mater Đovanija Batiste Pergolezija.
Kako se najavljuje, "Serenada za... neustrašive" naslov je koji podseća na jedan od najvećih ljudskih strahova - strah od smrti. Upravo ta tema prožima i inspiraciju za Kordićevu kompoziciju, nastalu pod utiskom slike "Portret jelena" Rendija Orteza, koja prikazuje životni put životinjske jedinke od rođenja do smrti.
U ulozi solista nastupiće Milena Damnjanović, sopran, kao i Jovana Bulatović, mecosopran.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.
29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)