NAGRADA ZA "EMIGRACIJU": Žarko Radaković pobednik konkursa za poeziju
ŽARKO Radaković pobednik je devetog nagradnog konkursa za poeziju koji su organizovale izdavačke kuće "Treći trg" i "Srebrno drvo", za zbirku poezije "Emigracija".
FOTO: Privatna arhiva
Odluku je jednoglasno doneo tročlani žiri, u sastavu Milan Dobričić (predsednik), Dejan Matić i Dina Radoman. Na konkurs je prispelo više od sto rukopisa autora iz država bivše Jugoslavije i Evrope. Pobednička zbirka biće objavljena do kraja septembra i predstavljena na 18. Festivalu evropske poezije u Beogradu "Trgni se!"
Žarko Radaković je autor više knjiga proze i prevodilac, između ostalog velikog broja dela Petera Handkea. Autor je i knjiga o umetnicima Juliju Kniferu i Eri Milivojeviću, kao i dve knjige u koautorstvu sa Davidom Albaharijem.
Preporučujemo
BREG PREKO SENE: Umetnički projekat umetnika Ži-Era između dve rečne obale u Parizu
30. 06. 2026. u 13:30
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KLANICA U KONSTANTINOVKI: Ukrajinci beže, Rusi jurišaju sa isukanim bajonetima
KOMANDANT bataljona je izjavio da ukrajinske oružane snage izbegavaju borbu lakog oružja u Konstantinovki. Prema njegovim rečima, tokom čišćenja naselja, ukrajinski vojnici pokušavaju da izbegnu blisku borbu, jer su inferiorni u odnosu na ruske jedinice u vatrenim obračunima.
01. 07. 2026. u 15:48 >> 15:55
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)