KONKURS ZA NAGRADU "DRAINAC": Pristiglo više od šezdeset radova iz Srbije, Republike Srpske i Crne Gore
U ORGANIZACIJI Narodne biblioteke "Rade Drainac" Prokuplje, na konkurs za književnu nagradu "Drainac", pristiglo je više od šezdeset radova, a među prijavljenim zbirkama poezije ( objavljenim u 2023. godini)su i dela pesnika iz Republike Srpske i Crne Gore.
foto V.Danilov
Odluku o dobitniku nagrade doneće 12. avgusta žiri (Goran Maksimović, Slavomir Gvozdenović i Dragan Ognjanović) ,dok će priznanje biti uručeno 26. avgusta godine na 55. Drainčevim književnim susretima.
"Drainac" je nagrada čiji je cilj da podstakne i promoviše savremeno pesničko stvaralaštvo, a ove godine posebno je pohvaljena raznovrsnost i regionalna zastupljenost učesnika.
Prokuplje već godinama posvećeno neguje sećanje na poznatog pesnika, a "Drainčevi susreti" okupljaju istaknute pesnike, književne kritičare i ljubitelje poezije, dajući im priliku da uživaju u književnim večerima, promocijama knjiga i svestranim pratećim programima.
Preporučujemo
PREDSTAVLjANjE KNjIGE "HODOČAŠĆE ILIJE ILIĆA" U IMS: Od Japana do Solunskog fronta
23. 02. 2026. u 17:34
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)