BESPLATAN ULAZ I POPUSTI DO 70 ODSTO : Novosadski sajam knjiga od 18. do 25. marta
NA Novosadskom sajmu knjiga, koji će biti održan od 18. do 25. marta u Hali jedan Novosadskog sajma, više od 60 izlagača će predstaviti premijerna izdanja, atraktivne programe i brojne promocije, a uz besplatan ulaz, posetioce očekuju standardna, kao i posebna sajamska sniženja i akcije do čak 70 odsto.
S.B.
To su danas u razgovoru sa novinarima potvrdili Dragana Milošević, pokrajinska sekretarka za kulturu, javno informisanje i odnose sa verskim zajednicama i Radovan Kovačević, načelnik Gradske uprave za obrazovanje.
- Pokrajinski sekretarijat za kulturu javno informisanje i odnose sa verskim zajednicama će na svom štandu predstaviti institucije kulture čiji je osnivač Pokrajinska vlada, a posebno jubilej, koji se obeležava čitave godine, dva veka od rođenja Branka Radičevića kao i Letopis matice srpske, koji je prvi put objavljen 1824. godine. Biće promovisana i izdavačka delatnost Kulturnog centra Vojvodine „Miloš Crnjanski“, Srpskog narodnog pozorišta, kao i drugih ustanova i institucija, organizovane kaligrafske radionice za školarce... i svakako Zavoda za kulturu nacionalnih manjina na njihovim maternjim jezicima, gde promovišemo kulturnu raznolikost- rekla je Miloševićeva i naglasila da će biti predočen i novi konkurs, otkup knjiga za biblioteke.
Radovan Kovačević, načelnik Gradske uprave za obrazovanje, u prvi plan je istakao da Grad Novi Sad podržava manifestacije kulture, posebno Sajam knjiga koji kod najmlađih razvija ljubav prema pisanoj reči.
Očekuje se da će ovogodišnji Sajam knjiga u Novom Sadu u ponedeljak, 18. marta u 12 časova, otvoriti Igor Mirović, predsednik Pokrajinske vlade. Takođe, najavljena su gostovanja i druženje sa ljubiteljima knjige, Steva Grabovca, ovogodišnjeg dobitnika Ninove nagrade, Srđana Zirojevića, Bojana Ljubenovića, Maria Liguorija, Franje Petrinovića, Milana Belegišanina, Radmile Gikić Petrović...
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SAMO NEKOLIKO SATI NAKON POBEDE NA SP: Argentina žestoko optužila Englesku i britansku mornaricu
ARGENTINA je ponovo otvorila spor sa Velikom Britanijom oko Foklandskih ostrva. Samo nekoliko sati nakon pobede nad Engleskom u polufinalu Svetskog prvenstva, Buenos Ajres je optužio britansku ratnu mornaricu za, kako tvrdi, „nezakonit upad“ u argentinske teritorijalne vode.
16. 07. 2026. u 14:34
NAPADNUT DUBAI: Odjeknula strašna eksplozija (VIDEO)
Snažne eksplozije odjeknule su u četvrtak uveče u centru Dubaija, dok su iznad grada, prema izveštajima očevidaca, presretnuti projektili tokom obnovljenih iranskih napada na ciljeve u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
16. 07. 2026. u 19:15
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)