OSUĐEN RADOJE ZVICER: Sudilo mu se u odsustvu, dobio kaznu od dve godine i pet meseci za falsifikovanje
U VIŠEM sudu posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije u Novom Sadu danas je izrečena presuda Radoju Zviceru, navodnom vođi "kavačkog klana" .
Foto: V. N.
Osuđen je na jedinstvenu kaznu od dve godine i pet meseci zatvora zbog navođenja na overu neistinitost sadržaja i produženo krivično delo falsifikovanje isprave.
Zviceru se u Novom Sadu sudilo u odsustvu, i za njim je, po predlogu Višeg javnog tužilaštva Posebnog odeljenja za borbu protiv korupcije, 20. maja 2021. godine raspisana poternica.
Okrivljeni Milenko Đukić, sada bivši policajac iz Temerina je zbog zloupotrebe službenog položaja i navođenja na overu neistinitost sadržaja osuđen na jedinstvenu kaznu od dve godine i tri meseca.
Obrazlažući presudu, sudija Ana Stamenić je rekla da je tokom postupka dokazano da je Đukić počinio krivično delo za koje je optužen, i da to nije učinio kao običan službenik, već kao policijski službenik, što je otežavajuća okolnost.Đukiću je izrečena i mera zabrane obavljanja policijskog posla i u svim državnim ustanovama u trajanju od pet godina.
Preporučujemo
SUĐENjE BELIVUKU I MILjKOVIĆU: Svedočenje video-linkom o ubistvu Kapetana u CG
05. 09. 2022. u 15:25 >> 15:25
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)