OTKINUO PAPAGAJU GLAVU, PA PRETIO SUPRUZI UBISTVOM: Podignuta optužnica protiv nasilnika iz Zemuna, čeka ga zatvor

Jelisaveta Ljutić

19. 03. 2024. u 14:38

TREĆE osnovno javno tužilaštvo u Beogradu podnelo je optužni predlog protiv N. V. (38) zbog sumnje da je izvršio krivično delo ubijanje i zlostavljanje životinja, kao i krivično delo nasilje u porodici.

ОТКИНУО ПАПАГАЈУ ГЛАВУ, ПА ПРЕТИО СУПРУЗИ УБИСТВОМ: Подигнута оптужница против насилника из Земуна, чека га затвор

D.N.

Navedena krivična dela okrivljeni je izvršio u periodu od 18. do 19. februara na taj način što je, dok je bio pod uticajem alkohola, pretio da će ubiti suprugu.

On je oštećenu u više navrata pozivao telefonom i upućivao joj razne pretnje. Slao joj je poruke u kojima joj je pretio da će ubiti nju, članove njene porodice i sebe, kao i razne uvrede.

Nakon toga je 19. februara, u Zemunu, u ranim jutarnjim časovima, kršeći odredbe Zakona o dobrobiti životinja, ubio kućnog ljubimca papagaja. To je uradio tako što je svojim rukama životinji otkinuo glavu, a zatim je telo i glavu papagaja fotografisao i fotografiju poslao svojoj supruzi, kao i njenoj kumi, dok je snimak istog sadržaja pokazao jednom od svedoka.

Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu je predložilo sudu da N. V. produži pritvor, s obzirom na to da postoje okolnosti koje ukazuju da će boravkom na slobodi, u kratkom vremenskom periodu, ponoviti krivično delo.

Takođe, predloženo je da sud nakon održanog glavnog pretresa i izvedenih dokaza N. V. oglasi krivim, te da ga zbog ubijanja i zlostavljanja životinja osudi na kaznu zatvora u trajanju od šest meseci. Za nasilje u porodici zatražena je kazna zatvora u trajanju od jedne godine.

Tačnije, Tužilaštvo traži da se N. V. izrekne jedinstvena kazna zatvora u trajanju od jedne godine i četiri meseca, kao i da mu se izrekne mera bezbednosti obaveznog lečenja alkoholičara, mera zabrane približavanja oštećenoj na udaljenosti ne manjoj od 200 metara, kao i zabrana uznemiravanja, odnosno komunikacije sa suprugom i to u trajanju od dve godine od dana pravosnažnosti sudske odluke.

BONUS VIDEO:

KAKVA SRAMOTA! Aleksić krenuo da nasrne na profesora Radenovića

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

ŠOK: Argentinu izbacuju sa Svetskog prvenstva, Mesi ostaje bez Mundijala?! Veliki skandal potresa zemlju!