MAĐARSKA IZAŠLA NA JADRANSKO MORE: Počela izgradnja
NA JADRANSKOM moru u Trstu počela je izgradnja mađarske luke, objavio je Levente Magjar, državni sekretar mađarskog ministarstva spoljnih poslova i trgovine, prenose mađarski mediji.
Foto: Profimedia
Izgradnja mađarske luke, koja bi trebalo da bude potpuno operativna do 2028. godine i služi za izvoz tereta, započela je izgradnjom velikog dela morskog zida i nasipanjem 50.000 kubnih metara na zemljištu u severnoj Italiji, rekao je Magjar.
U prvoj fazi izgradiće se obalni pojas dug 250 metara, koji će se potom proširiti za oko 400 metara, čime će Mađarska ukupno dobiti 650 metara obale na Jadranskom moru.
Mađarska je za to područje platila 31 milion evra u sklopu 60-godišnjeg koncesionog ugovora.
Mađarska vlada poverila je zadatak razvoja mađarske morske luke firmi Adria Port Zrt, trgovačkom preduzeću u stopostotnom vlasništvu mađarske države.
Preporučujemo
DRUGI POKUŠAJ PRODAJE STUP „VRŠAC“: Cena povećana, ponude se primaju do 21. aprila
10. 03. 2026. u 19:37
MINISTRI ENERGETIKE G7: Odložili odluku o oslobađanju strateških rezervi
10. 03. 2026. u 17:10
POSLEDICE NAPADA NA IRAN: Sankcije protiv Rusije izgorele u Ormuskom moreuzu
10. 03. 2026. u 16:57
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)