BIVŠI NEMAČKI MINISTAR FINANSIJA: Šreder bio bolji od Šolca, pametnije je uzimati jeftinu energiju direktno iz Rusije
ZA Nemačku bi bilo pametnije da kupuje jeftin gas od Rusije nego da nabavlja isti ruski gas obilaznim putevima po previsokim cenama, rekao je bivši nemački ministar finasija Oskar Lafonten u intervjuu za Das Erste.
Foto: Profimedia/ilustracija
Šreder je bio bolji kancelar od Šolca, uveren je bivši šef SPD-a i levice, bivši ministar finansija Oskar Lafonten. On je objasnio svoj stav: prema njegovim rečima, Šreder je shvatio da je industrijskoj zemlji poput Nemačke potrebna jeftina energija. Čini se da Olaf Šolc to ne shvata.
Nemačka sada nastavlja da dobija ruski gas obilaznim putevima, zbog čega je košta mnogo više. Stoga bi bilo pametnije uzimati jeftinu energiju direktno iz Rusije, insistira Lafonten.
Jeftina energija je ključna za nemačku ekonomiju i odrediće da li će stati na noge ili će se preseliti u inostranstvo. Osim toga, ovo je ključni momenat za ceo nemački budžet, koji i dalje pati od previsokih cena energenata.
(alo.rs)
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)