NOVI PROZORI ZA GRAĐANE OD SEPTEMBRA: Za subvencije države mogu da se prijave i stambene zajednice
PRVI ugovori sa građanima za zamenu stolarije, fasadne izolacije i kotlova za grejanje biće potpisani u avgustu.
Foto M. Anđela
Ovo je izjavio Zoran Lakićević, državni sekretar Ministarstva energitike govoreći projektu energetske sanacije stambenih objekata koji predviđa da država pokiriva 50 odsto troškova radova. On je najavio da će Ministarstvo sledeće sedmice potpisati ugovore sa jedinicima lokalnih samouprava.
- Posle toga opštine i gradovi će raspisati dva javna poziva, jedan za kompanije koje će učestvovati u radovima, a drugi za zainteresovane građane - objasnio je Lakićević. - Ministarstvo i lokalna samouprava obezbeđuju 50 odsto, a drugu polovinu troškova plaćaju građani. Za prosečan stan ulaganje iznosi oko 50.000 dinara.
Kada lokalne samouprave naprave spisak kompanija, građni treba, kako navodi, da odaberu firmu i onda se prijavljuju opštini. On ističe da je jedan od uslova za kompanije da garantuju cene dok se bude sprovodio program.
- Takođe, moći će da se prijave i stambene zajednice, za šta će biti potrebna odluka većine stanara - kaže Lakićević. - Više od 60 lokalnih samouprava ispunjava uslove za ovaj projekat, bilo je veliko interesovanje, znatno više nego što smo očekivali.
Kao što su "Novosti" ranije pisale, pravo na ovu pomoć imalo bi oko tri miliona domaćinstava. Međutim, do kraja godine će se prvo realizovati pilot-projekat, a u narednoj godini je planirano da se značajno više sredstava opredeli za ovu namenu.
Preporučujemo
INFLACIJA MIRUJE, CENE HRANE U OPADANjU: Narodna banka Srbije objavila nove brojke
12. 12. 2025. u 19:51
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)