"KORONA NE BIRA ŽRTVE" - Direktorka Batuta: Obolevaju i bebe i deca, ali i potpuno zdravi ljudi
DIREKTORKA Instituta za javno zdravlje "Dr Milan Jovanović Batut" Verica Jovanović izjavila je denas da je za dostizanje kolektivnog imuniteta u Srbiji neophodno zaustaviti širenje korona virusa i imati kontinuitet u vakcinaciji.
Foto: Printscreen/RTS
On je za RTS rekla da ima manje prvih pregleda u kovid ambulantama i više otpusta nego prijema na bolničko lečenje, ali je upozorila da korona virus svakodnevno pokazuje da ne bira žrtve - bebe, decu, trudnice, mlade, stare, hronične bolesnike ili potpuno zdrave ljude.
- Veoma smo zadovoljni dosadašnjim procesom imunizacije, ali je bitan kontinuirani rad. Apelujem na sve koji to nisu bili u prilici do sada, da se vakcinišu odmah, jer pored sebe tako štite i druge koji možda ne mogu da se vakcinišu - istakla je direktorka Instituta "Batut".
Ona je ukazala da je cilja da se postigne 50, pa i 70 odsto vakcinisanih. "Mi smo jedna od retkih zemalja koja je uspela da obezbedi dovoljne količine vakcina i da građanima omogući izbor vakcine", naglasila je Jovanovićeva.
Preporučujemo
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (1)