EVO KADA ĆE KOŠAVA DA STANE, OLUJA U OVIM DELOVIMA ZEMLJE: Vremenska prognoza za nedelju, 20. oktobar.
REPUBLIČKI hidrometeorološki zavod dao je najnoviju vremensku prognozu za naredne dane.
Foto: Nenad Živanović
VREME U SRBIJI
Jutro vedro i hladno, a po kotlinama, nizijama i visoravnima ponegde se očekuju magla i slab prizemni mraz, dok će tokom dana biti pretežno sunčano, uz umeren i jak jugoistočni vetar, koji će posle podne oslabiti.
U košavskom području duvaće umeren i jak jugoistočni vetar, na jugu Banata i u donjem Podunavlju sa udarima olujne jačine, posle podne u slabljenju, dok će u ostalim krajevima duvati slab do umeren vetar promenljivog smera.
Najniža temperatura od 0 do 10 stepeni, a najviša od 16 do 19 stepeni.
VREME U BEOGRADU
I u glavnom gradu jutro vedro i hladno, a tokom dana pretežno sunčano uz umeren jugoistočni vetar, koji će posle podne biti u slabljenju.
Najniža temperatura oko 8, a najviša oko 19 stepeni.
PROGNOZA ZA NAREDNIH SEDAM DANA
Jutra će biti hladna, mestimično i maglovita sa slabim prizemnim mrazom, a početkom naredne sedmice na jugu i jugoistoku Srbije ponegde i sa slabim mrazom na dva metra visine.
U tom periodu biće pretežno sunčano sa najvišom temperaturom u granicama proseka za ovaj period godine, u većini mesta od 16 do 22 stepena, a najtopliji dan biće utorak.
Od petka u košavskom području jugoistočni vetar ponovo će biti u pojačanju.
(sputnikportal.rs)
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo
KOŠAVA NE STAJE, MALO HLADNIJE, PONEGDE MRAZ: Vremenska prognoza za subotu, 19. oktobar
19. 10. 2024. u 01:00
ČUVAJTE SE OLUJE, METEOALARM U OVIM DELOVIMA SRBIJE: Vremenska prognoza za petak, 18. oktobar
18. 10. 2024. u 01:00 >> 01:32
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ĐAK NASMEJAO SRBIJU: Evo kako je na kontrolnom odgovorio na pitanje o nazivu naše HIMNE: "Detetu bih dao DESETKU"
GREŠKE iz školskih svezaka ponekad umeju da izmame najšire osmehe, što potvrđuje i situacija u kojoj se našao jedan mališana iz Srbije. Sve je počelo kada je njegova mama na internetu podelila njegove odgovore sa kontrolnog zadatka iz predmeta Svet oko nas. Jedan od njih oduševio je korisnike društvenih mreža.
05. 12. 2025. u 11:27
Komentari (0)