JEDNA STVAR SE RAZLIKUJE: Doktorka Spurnić otkrila koji su simptomi u novom talasu korone
U KOVID bolnici u Batajnici se leči nešto manje od 300 pacijenata, a dnevno se primi znatno manje obolelih nego u prethodnom talasu, rekla je zamenica direktorke dr Aleksandra Spurnić.
Foto: Printscreen/Jutjub
- Na Božić su u kovid bolnicu u Batajnici primljena 22 pacijenta, dok ih je tokom septembra, u prethodnom talasu korone, bilo i po osamdeset. U ovom trenutku imamo manje od 300 pacijenata, na intenzivnoj nezi ih je oko četrdeset. Kada se u prethodnom talasu u septembru bolnica punila imali smo prijem i po 80 pacijenata, a danas je ta slika značajno lakša. Danas u Batajnici rade tri intenzivne nege, a bilo ih je i po šest - rekla je za TV Pink zamenica direktorke kovid bolnice u Batajnici.
Doktorka Spurnić kaže da se čini da je sada omikron soj dominantan, ali i da u populaciji i dalje cirkuliše i delta soj koji ima daleko težu kliničku sliku.
- Kada je reč o pacijentima koji su kod nas na lečenju uglavnom su to nevakcinisane osobe, stariji i pacijenti sa hroničnim bolestima. Među novozaraženim ima i dosta mladih - kaže dr Spurnić.
Iako su kod njih na lečenju uglavnom pacijenti koji imaju upalu pluća i za koje se veruje da su zaraženi delta sojem, ona kaže da ne treba zanemariti omikron soj i treba biti na oprezu jer se mogu očekivati i teže kliničke slike. - Javljaju se sada i naši pacijenti koji su već preležali koronu, a sada imaju infekciju omikronom koja ima simptome nalik prehladi - kaže ona. Najčešći simptomi omikron soja su slabost, malaksalost, gušobolja i glavbolja ređe praćena temperaturom.
- Bilo bi lepo da omikron soj bude uvod u kraj pandemije, ali to sad niko ne može da kaže. Sigurno je da imamo visok rast posle novogodišnjih praznika, ali brojevi rastu svuda u svetu.
BONUS VIDEO:
ZA KRST NEMANjIĆA, ZA SLAVU OBILIĆA: SAJ zapevao u Banjaluci
Preporučujemo
KADA JE OSOBA KOJA IMA KORONU NAJZARAZNIJA: Virus se širi danima pre pozitivnog testa
05. 01. 2022. u 10:24
SIMPTOMI SE JAVLjAJU POSLE TRI DANA: Nova otkrića naučnika o omikron soju korona virusa
02. 01. 2022. u 19:01
SPREMITE SE ZA KIŠU I SNEG Hitno se oglasio RHMZ: Ovi delovi zemlje prvi na udaru (FOTO)
07. 12. 2025. u 17:03
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)