UPRAVA POLICIJE: Izborni dan u Ulcinju i Beranama protekao mirno, nije bilo hapšenja
IZ UPRAVE policije su saopštili da je sa stanovišta javnog reda i mira, izborni dan u Beranama i Ulcinju protekao mirno i nije bilo registrovanih krivičnih dela u vezi sa zloupotrebom izbornih prava.
Foto UP
Naveli su da nisu lišili slobode bilo koga.
- Službenici Uprave policije su u Ulcinju, preduzimajući redovne policijske aktivnosti, legitimisali pet osoba i od pet građana prikupili obaveštenja (pri čemu su trojica bili među legitimisanima). U Beranama su od šest osoba prikupili obaveštenja u svojstvu građana, legitimisali dve osobe i izvršili jedan pretres stana, saopšteno je iz Uprave policije.
U saopštenju se zaključuje: "Pripadnici Uprave policije su tokom održavanja lokalnih izbora u Beranama i Ulcinju postupali zakonito i profesionalno, a sve u cilju obezbeđenja jednake zaštite lične i imovinske sigurnosti građana, prava i sloboda".
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)