TRAŽE SE IDEJE RAZVOJA DO 2041: Započet rad na Generalnom urbanističkom planu za naredne decenije
07. 04. 2021. u 11:17
GRAD Beograd otpočeo je rad na donošenju novog Generalnog urbanističkog plana Beograda do 2041. godine (GUPBG 2041).
Povezane vesti
VELIKO PRETRESANJE GRADSKIH PLANOVA: Rani javni uvid izmena i dopuna generalne regulacije građevinskog područja biće do 28. decembra
RANI javni uvid povodom izrade izmena i dopuna Plana generalne regulacije građevinskog područja Beograda za 10 opština biće do 28. decembra u Gradskoj upravi. Ovo je prvi korak za novoj prvoj fazi ovog urbanističkog dokumenta kroz koji se obrađuje Generalni urbanistički plan, koji bi trebalo da bude gotov 2021. godine, kao planski statut grada.
23. 12. 2020. u 09:51
ZAŠTO SUMNJAMO U PLAN IZGRADNJE MAKIŠKOG POLJA? PDR prostora pored vodoizvorišta blizu usvajanja, javnost na klackalici
RASPRAVA o potencijalnom ugrožavanju vodoizvorišta Makiš planiranom izgradnjom kompleksa za stanovanje, stanica prve linije metroa i depoa za metro nastavila se i posle završene "okrnjene" i tajanstvene javne rasprave o planu detaljne regulacije dela Makiškog polja, površine 682 hektara, koja je bez prisustva svih zainteresovanih građana održana pre dva dana u Gradskoj upravi.
17. 12. 2020. u 09:31
ZAŠTITA GRADSKOG JEZGRA: Urbanistički zavod će definisati pod kojim uslovima su moguće intervencije u zoni oko Knez Mihailove
DETALjNI parametri za planiranu zaštitu i izgradnju u okviru prostorno kulturno-istorijske celine za područje Knez Mihailove ulice i "istorijskog jezgra Beograda" biće definisani nacrtom Plana detaljne regulacije ovog područja koju je započeo Urbanistički zavod.
02. 12. 2020. u 11:31
ZELENI TRG NA CRVENOM KRSTU: Konkurs za idejno rešenje uređenja dela Vračara u januaru
VRAČARCI bi 2022. godine trebalo da dobiju novi uređeni trg na Crvenom krstu i podzemnu garažu na ovoj lokaciji.
22. 11. 2020. u 11:24
NAJPRE 3D PRIKAZ, PA JAVNI UVID: Plan za Kosančićev venac se ponovo razmatra, hoće li stambeni kompleks narušiti vizuru ovog kraja
NAKON što je nacrt izmena i dopuna plana detaljne regulacije prostorne celine Kosančićev venac povučen sa javnog uvida, Komisija za planove Skupštine grada donela je odluku da se izradi 3D prikaz, odnosno maketa budućeg izgleda.
16. 11. 2020. u 12:27
Najnovije iz rubrike
OBRENOVAČKA SELA DANAS BEZ STRUJE: Pogledajte spisak
DANAS, 22.01.2026. godine od 09:00 do 17:00 časova bez struje će biti brojna obrenovačka sela i naselja.
22. 01. 2026. u 09:49
POŽAR U KALUĐERICI: Policija i vatrogasci na licu mesta
VEČERAS je u beogradskom naselju Kaluđerica, kod stare okretnice, izbio požar.
19. 01. 2026. u 19:07
PAVLOV BULEVAR U JAVNOM INTERESU: Vlada Srbije dala zeleno svetlo za eksproprijaciju od Pere Velimirovića do Oslobodilaca Rakovice
VLADA Srbije donela je rešenje kojim se utvrđuje javni interes za eksproprijaciju i administrativni prenos zemljišta i objekata radi izgradnje saobraćajnice Patrijarha Pavla, na potezu od Ulice Pere Velimirovića do Ulice oslobodilaca Rakovice, kao i za uređenje površina javne namene i regulaciju Topčiderske reke.
19. 01. 2026. u 14:10
BORAVAK BIRA ŠKOLU: Do kraja januara moguće prijavljivanje za upis đaka prvaka van zvaničnog prebivališta
PRODUŽENI boravak, bolja organizacija nastave, blizina radnog mesta roditelja ili mogućnost učenja određenih stranih jezika najčešći su razlozi zbog kojih se roditelji odlučuju da svoje dete upišu u prvi razred osnovne škole van područja kojem teritorijalno pripadaju. Rok za podnošenje molbi željenoj školi je 31. januar, dok će obrazovne ustanove koje ne popune predviđeni broj mesta zahteve primati i nakon tog datuma. Molbe se podnose lično, a prethodnih godina bilo ih je oko 2.000.
19. 01. 2026. u 12:52
SUTRA BEZ VODE NA NOVOM BEOGRADU: Pogledajte koje ulice će biti pogođene
JAVNO komunalno preduzeće "Beogradski vodovod i kanalizacija" saopštilo je da će sutra bez vode ostati deo potrošača u gradskoj opštini Novi Beograd zbog stavljanja u funkciju novopoloženog cevovoda u toj opštini.
18. 01. 2026. u 17:04
Komentari (0)