POTPISANA JOŠ 24 UGOVORA: Za energetsku sanaciju na Savskom vencu opština izdvojila sedam miliona

А. З. К.

09. 02. 2024. u 13:05

U OPŠTINI Savski venac potpisana su još 24 ugovora o subvencionisanju energetske sanacije porodičnih kuća i stanova.

ПОТПИСАНА ЈОШ 24 УГОВОРА: За енергетску санацију на Савском венцу општина издвојила седам милиона

Foto M. Anđela

Za ovaj projekat opština je izdvojila sedam miliona dinara, a na javni konkurs, koji je bio otvoren do 31. decembra, prijavilo se 80 domaćinstava.

Energetsku sanaciju opština sprovodi u saradnji sa Ministarstvom rudarstva i energetike već dve godine za redom. Predsednik GO Savski venac Miloš Vidović rekao je da među građanima vlada veliko interesovanje za ovaj projekat.

- Najčešće građani koriste subvencije za zamenu stolarije. Krajem prošle godine potpisano je 14 ugovora sa vlasnicima stambenih jedinica kojima su na javnom konkursu odobrene subvencije - rekao je Vidović. - Potpisana su još 24 ugovora, a u planu je realizacija ukupno 70. Domaćinstva koja su se prijavila i ispunjavaju uslove javnog konkursa, realizaciju subvencije mogu očekivati u narednom periodu.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

ZVEZDA UKRAJINE PROBALA DA UBIJE RUSKOG PUKOVNIKA: Rusija ne prašta! Evo šta se desilo ukrajinskoj šampionki