Bojate i Grujić otkrivaju da li je bilo poljupca na utakmici, a trener ih brani

Novosti online

18. 05. 2020. u 08:57

Ako više ne možemo da proslavimo gol, čitava stvar će propasti, rekao je trener Herte

Бојате и Грујић откривају да ли је било пољупца на утакмици, а тренер их брани

Bojate i Grujić na utakmici u Bundesligi foto: EPA

Ubedljiva pobeda Herte protiv Hofenhajma od 3:0 dan kasnije više nije u centru pažnje jer su se mediji "rastrčali" da otkriju da li je Dedrik Bojate poljubio srpskog internacionalca Marka Grujića posle jednog gola. Inače, u Bundesligi je proslava gola strogo zabranjena kao mera zaštite od virusa korona.

Po tvrdnjama Holanđanina i Srbina niko nikoga nije poljubio, a Bojate kaže:

"Izvinjavam se što sam stavio ruke na Markovo lice. Niti sam ga poljubio, niti sam proslavljao gol. Davao sam mu instrukcije oko kornera. Definitivno moramo da budemo pažljiviji tokom utakmica koje igramo u novim okolnostima".

Srpski internacionalac je u izjavi za srpski "Alo" rekao da nikakve zabrane nisu prekršene.

"Mnogo je informacija i viđenja te situacije, ali ništa nije tačno. Najpre, fotografija je nastala pri rezultatu 0:0 i nije reč o čestitanju prilikom proslave gola. Drugo, ne radi se o poljupcu i ne bi trebalo ni pričati o eventualnoj kazni. Uostalom, iz lige su se već oglasili i rekli da nema govora o kažnjavanju" poručuje Grujić iz Berlina.

Čak je i trener Herte Bruno Labadija stao u odbranu igrača i smatra da pravila nisu prekršena:

"Toliko smo puta bili svi testirani da ovo sebi možemo da dozvolimo. Ako više ne možemo da proslavimo gol, čitava stvar će propasti".

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije