Fudbaleri Olimpijakosa, Intera, Mančester junajteda, Hetafea, Kopenhagena, Sevilje i Šahtjoha plasirali su se večeras u osminu finala Lige Evropa.

Arsenal je u prvom meču šesnaestine finala Lige Evropa slavio sa 1:0, a tu prednost je nakon 90 minuta večerašanjeg meča na "Emiratima" imao Olimpijakos, pa je ovaj dvomeč rešen nakon produžetaka.

Prednost Olimpijakosu doneo je Papu Abu Sise u 53. minutu, izjednačio je sjajnim pogotkom Pjer Emerik Obamejang u 113. minutu i kada je izgledalo da je sve gotovo Jusef El Arabi je u 120. minutu doneo veliko slavlje grčkom timu. Doduše, Obamejang je dva minuta kasnije imao neverovatnu šansu, ostao je sam pred golom, svi su videli loptu u mreži, ali je on poslao pored gola.

Fudbaleri Intera su pred praznim tribinama pobedili Ludogorec sa 2:1 i ukupnim rezultatom 4:1 prošli dalje. Ludogorec je poveo u 26. minutu pogotkom Kaulija Souze, ali je Inter preokrenuo golovima Kristijana Biragija u 62. i Romelua Lukakua u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Nakon što je u Belgiji bilo 1:1, Mančester junajted je večeras na svom terenu pobedio Klub Briž sa ubedljivih 5:0. Dva gola za klub sa "Old Traforda" postigao je Fred, a u strelce su se upisali i Bruno Fernandeš, Odion Igalo i Skot Mektominej. Gosti su igrali sa desetoricom od 23. minuta pošto je Deli dobio direktan crveni karton zbog igranja rukom u kaznenom prostoru.

Fudbaleri Hetafea priredili su veliko iznenađenje pošto su eliminisali Ajaks. Španski tim je u prvom meču pobedio sa 2:0, a potom je u Amsterdamu izgubio sa 2:1. Hajme Mata je doneo prednost Hetafeu u petom minutu, izjednačio je Danilo pet minuta
kasnije, a konačan rezultat postavio je autogolom Matijas Olivera u 63. minutu. DušanTadić i Nemanja Maksimović su odigrali svih 90 minuta.

Kopenhagen je u Glazgovu iznenadio Seltik pošto je, nakon 1:1 u prvom meču, slavio sa 3:1 i prošao dalje, dok je Sevilji i 0:0 protiv Kluža bilo dovoljno za plasman u osminu finala.

Benfika i Šahtjor su odigrali 3:3, a pošto je ukrajinski tim u prvoj utakmici slavio sa 2:1 ide dalje. Fudbaleri Benfike vodili su sa 1:0, 2:1 i 3:1, ali to im nije bilo dovoljno.

Fudbaleri Bašakšehira eliminisali su Sporting nakon produžetaka. Prvi meč završen je pobedom Sportinga od 3:1, a isti rezultat bio je i danas u korist Bašakšehira nakon 90 minuta meča.

Ranije danas u osminu finala plasirali su se fudbaleri Rome, Bajer Leverkuzena, Bašakšehira, Volfsburga, Vulverhemptona, Bazela i LASK-a.

Plasman u osminu finala juče je obezbedio Rendžers koji je eliminisao Bragu, dok će revanš meč izmedju Salcburga i Ajntrahta odložen za sutra.