KINA REAGOVALA ZBOG KURTIJEVOG TERORA NA KOSOVU: Poštujemo suverenitet i teritorijalni integritet Srbije
PORTPAROL Ministarstva spoljnih poslova Narodne Republike Kine Mao Ning reagovao je na situaciju na Kosovu i Metohiji.
Foto: Profimedia/Ilustracija
- Prijavljeno je da je policija privremenih institucija u Prištini nasilno upala i kontrolisala institucije etničkih Srba na severu Kosova. Kosovska policija uhapsila je četvoricu Srba i zaplenila srpsku valutu u Narodnoj banci Srbije koja se nalazi na severu Kosova. Situacija u regionu Kosova ponovo je zategnuta. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oštro je reagovao u televizijskom obraćanju. Koji je Vaš komentar? - glasilo je pitanje za portparola Ministarstva inostranih poslova Kine.
- Što se tiče pitanja Kosova, Kina poštuje suverenitet i teritorijalni integritet Srbije i smatra da treba poštovati bezbednost i zakonska prava i interese etničkih Srba u regionu Kosova. Jednostrani potezi ne pomažu u rešavanju ovog pitanja i narušavaju regionalnu bezbednost i stabilnost. Relevantne strane treba da nastave praktičan i konstruktivan dijalog i aktivno traže trajno rešenje kosovskog pitanja - jasan je portparol Ministarstva spoljnih poslova Kine.
BONUS VIDEO: HVALA VUČIĆU ŠTO JE DOVEO FABRIKU MINT U MOJU LOZNICU: Studentkinja se zahvalila predsedniku
Preporučujemo
VUČIĆ: Najveća grinfild investicija Kine zbog velikog prijateljstva sa Si Đinpingom
13. 09. 2024. u 11:51
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KLANICA U KONSTANTINOVKI: Ukrajinci beže, Rusi jurišaju sa isukanim bajonetima
KOMANDANT bataljona je izjavio da ukrajinske oružane snage izbegavaju borbu lakog oružja u Konstantinovki. Prema njegovim rečima, tokom čišćenja naselja, ukrajinski vojnici pokušavaju da izbegnu blisku borbu, jer su inferiorni u odnosu na ruske jedinice u vatrenim obračunima.
01. 07. 2026. u 15:48 >> 15:55
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
ŽENA PODMETNULA BOMBU: Šok otkriće o napadu na ukrajinskog oligarha (VIDEO)
NA SNIMCIMA se vidi osumnjičena sa velikim crnim šeširom, crnim prslukom preko bele odeće i belim sportskim patikama.
02. 07. 2026. u 21:58
Komentari (0)