BEDNA MANIPULACIJA: Šolakovci se obrukali zbog "rafala"
SRBIJA je od Francuske kupila 12 novih aviona “rafal” po ceni od 2,7 milijarde evra, a "Nova S", čiji je vlasnik Dragan Šolak, pokušala je da obmane javnost tvrdnjom da je naša zemlja prošla gore nego Hrvatska tokom te nabavke.
Foto: Profimedia/Ilustracija
Šolakovci tvrde da je ta cena "duplo više nego što je Hrvatsku koštala nabavka istog broja polovnih letilica pre tri godine".
"Neverovatnih 2,7 milijardi evra smo dali na „peglanje“ Vučićevih grešaka: Zašto je Srbija platila „rafale“ duplo skuplje nego Hrvatska", navodi se u naslovu Šolakovog medija i u njemu je vešto sakrivena činjenica da je Hrvatska kupila polovne avione.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ocenio je sinoć da je za Srbiju velika vest kupovina 12 francuskih višenamenskih aviona "rafal" i naveo je da je ugovor koji je potpisan sa francuskim proizvođačem, a koji uključuje kompletan pomoćni logistički paket, rezervne motore i druge delove, vredan 2,7 milijardi evra.
. 12 potpuno novih aviona biće u vlasništvu Republike Srbije. To je za nas ogromna vest. To će doprineti značajnom povećanju operativnih sposobnosti naše armije, potpuno drugačiji pristup. I mi smo srećni što postajemo deo "rafal" kluba i hvala predsedniku Francuske Emanuelu Makronu što je doneo takvu odluku, što nam je omogućio da kupimo nove "rafale" - rekao je Vučić u obraćanju u Palati Srbije.
Preporučujemo
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Šta je zapravo reaktor Dimona, najstrože čuvani izraelski objekat - gde svega ima, a Izraelci sve strogo kriju? (FOTO)
U balističkom raketnom napadu na Dimonu, grad na jugu Izraela, povređeno je 47 ljudi, koji su zaposleni u bolnici. Većina povreda je uzrokovana šrapnelima, prema izraelskoj službi za hitne slučajeve Magen David Adom. Dimona se nalazi oko 13 kilometara od nuklearnog istraživačkog centra Negev.
21. 03. 2026. u 21:44 >> 22:08
Komentari (0)