USPEH U SAVETU BEZBEDNOSTI: Dodik - Stavovi Srbije konkretniji i jasniji nego ikada do sada
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić postigao je veliki uspeh dolaskom do Saveta bezbednosti i do prilike da se iznesu stavovi Srbije po pitanju Kosmeta, izjavio je danas predsednik Republike Srpske Milorad Dodik.
Foto: Tanjug/Dimitrije Grol
Istakao je da su stavovi Srbije konkretniji i jasniji nego ikada do sada.
Videli smo Aljbina Kurtija koji pokušava da kamuflira stvari pod neke univerzalne vrednosti, poput ljudskih prava, koje u poslednjih nekoliko godina niko više ozbiljno ne doživljava. Njegove floskule su propale, jer je svima jasno da vrši nasilje nad Srbima kako bi ih proterao.
Naglasio je da se očekuje da nasilje nad Srbima stane, a da Srbija mora da vodi računa o miru i stabilnosti i onome za šta se opredelila, a to je da su Kosovo i Metohija sastavni deo Srbije.
- I mi u Republici Srpskoj računamo da stavovi koje je Srbija iznosila u svojim strategijama, programima, govore o tome da u ekstremnim okolnostima ugrožavanja našeg naroda bilo gde, da je Srbija spremna da se angažuje, a to smo videli i u govoru i odlučnosti Vučića, dodao je Dodik, prenela je RTRS.
Predsednik Srpske je istakao da je u ovom trenutku verovati Amerikancima i Britancima loš posao.
BONUS VIDEO:
BAJA MALI KNINDžA NA PUNOM TRGU KRAJINE: Zapevao i Dodik, Srpska slavi svoj rođendan
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)