NATO ŠALJE JOŠ 700 VOJNIKA NA KiM: Oglasio se i Stoltenberg

GENERALNI sekretar NATO Jens Stoltenberg rekao je danas da će NATO na Kosovo i Metohiju poslati još 700 vojnika.

НАТО ШАЉЕ ЈОШ 700 ВОЈНИКА НА КиМ: Огласио се и Столтенберг

foto: Tanjug/AP Photo/Bernat Armangue

Kako se navodi, dodatne snage će biti u pripravnosti, i biće poslate na Kosovo i Metohiju ukoliko se za to ukaže potreba.

Preduzimamo ovaj korak kako bi se osiguralo da Kfor ima snage i mogućnosti koje su mu potrebne da izvrši svoj mandat - rekao je Stoltenberg.

Tokom konferencije za novinare u Oslu, Stoltenberg je rekao da osuđuje dešavanja na Kosovu i Metohiji. On tvrdi da je "napad na KFOR" bio ničim izazvan, iako je taj isti KFOR bacio suzavac na narod.

- Osuđujemo ničim izazvan napad. To je neprihvatljivo i mora prestati - rekao je generalni sekretar NATO-a.

On je pozvao obe strane da preduzmu mere kako bi sprečile dalju eskalaciju u zemlji.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (2)

OVDE JE SVE POČELO, OVDE SE I ZAVRŠILO... Najbolji strelac u istoriji Brazila, Nejmar, oprostio se od reprezentacije u suzama (FOTO)