VUČIĆ JE IMAO I VIZIJU I HRABROST: Gradonačelnik LJubljane Zoran Janković o Beogradu na vodi (VIDEO)
GRADONAČELNIK Ljubljane Zoran Janković rekao je za "Juronjuz" da je Beograd na vodi simbol Beograda, i da predstavlja fascinantan primer razvoja Srbije.
Foto: Printskrin/ Detektor laži
Janković je rekao da se seća kako je počeo sam projekat Beograda na vodi.
- Bio sam pozvan na jedan okrugli sto, kao gradonačelnik Ljubljane, gde smo pričali o investicijama. Tu je bio i tadašnji premijer Vučić, koji je rekao da će razvijati Srbiju preko razvoja Beograda. A ja kažem sam sebi, što nijedan premijer Slovenije to nikada nije rekao - prisetio se Janković.
On kaže da je ovo fascinantan razvoj, tri milijarde investicija koje niko ne može da "odnese".
- Tu je, u Beogradu. Ko god se bude menjao, predsednik Vlade, gradonačelnik, to ostaje tu u Beogradu - istakao je gradonačelnik Ljubljane.
Janković je zaključio da za ovakve projekte ljudi moramo imati ljude koji imaju i viziju i hrabrost, kao što je Vučić imao kada je pokrenut ovaj projekat.
Preporučujemo
ZAGREB SPREMA KONTRAMERE: Brane ubice dece i idu još žešće na Beograd
28. 05. 2022. u 08:33
MINISTAR VULIN: Srbija koju vodi Vučić ne napušta i ne prodaje, već se razvija i jača
27. 05. 2022. u 15:27
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (5)