SINOD SPC DONEO ODLUKU: Evo kada će biti izabran novi patrijarh
24. 12. 2020. u 14:10

Patrijaršija i crkva u velini biće u žalosti 40 dana / Foto Ž. Knežević
SEDNICA Svetog Arhijerejskog Sabora Srpske crkve, na kojoj će biti izabran novi patrijarh, zakazana je za 18. februar 2021 godine - saznaju "Novosti".
Ovu odluku doneo je Sveti Arhijerejski Sinod, koji je ovlašćen za zakazivanje zasedanja najvišeg crkvenog tela.
Ovom sednicom, kao najstariji arhijerej, predsedavaće epsikop šabački Lavrentije, koji je bio i na čelu Sabora koji je 2010. godine izabrao vladiku niškog Irineja za poglavara SPC.
Izabranim datumom "crkvena vlada", uprkos pandemiji i vanrednoj situaciji u svetu, ispoštovala je odredbe Ustava SPC koje propisuju da postupak za okončanje izbora novog patrijarha mora biti okončana najdalje do 19. februara 2021.
Preporučujemo

MURAL I U VRŠCU: Portret patrijarha Irineja osvanuo na zgradi MZ "Živa Jovanović"
14. 12. 2020. u 15:06
Članovi Sabora, koji će imati izborni karakter, novog crkvenog poglavara biraće između ukupno 34 mitropolita i episkopa, koliko ih ispunjava uslove da budu birani za patrijarha.
Komentari (1)