ZAKAZANA SEDNICA KRIZNOG ŠTABA: O novim merama odlučuje se u utorak
SEDNICA Kriznog štaba za borbu protiv korona virusa biće održana u utorak u Palati Srbije.
Foto: Tanjug/Zoran Žestić
Podsećamo, epidemiolog i član Kriznog štaba za borbu protiv korona virusa dr Predrag Kon izjavio je juče da je u međuvremenu doneta odluka o škola, odnosno da će đaci od 1. septembra normalno krenuti na nastavu, ali da imaju obavezu da nose masku.
Izvor iz Kriznog štaba kaže da će jedna od tema na sednici biti i kako povećati stepen vakcinacije, zauzdati delta soj koji je zarazniji od svih, ali na sreću, ne daje kao vuhanski i britanski tešku kliničku sliku. Na kliničarima je i da objasne zašto među obolelima ima i onih koji su već preležali koronu, kao i onih koji su vakcinisani.
Medicinski deo štaba je saglasan da je četvrti talas korona virus počeo pre nego što se očekivalo - u septembru, kao i da su za njega krivi letovanja i slavlja.
Podsetimo, najnoviji korona presek pokazao je da su virusom u poslednja 24 sata zaražene još 1.242 osobe.
(Telegraf)
Preporučujemo
SKANDAL! RAMA OBJAVIO SNIMAK RAZGOVORA SA TAČIJEM: "Srećna nezavisnost komadante, brate moj, grlim te mnogo i volim" (VIDEO)
PREMIJER Albanije Edi Rama objavio je snimak telefonskog razgovora sa bivšim vođom zločinačke OVK Hašimom Tačijem, koji se trenutno nalazi u pritvoru Specijalnog suda u Hagu, gde je optužen za ratne zločine i zločine protiv čovečnosti.
17. 02. 2026. u 20:01
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (0)