ZA PRAZNIKE SVE POD KONAC: U Vrnjačkoj Banji očekuju više od 10. 000 gostiju
U VRNjAČKOJ Banji, prestonici srpskog kontinentalnog turizma, sve je spremno za prvomajske i uskršnje praznike, kao i za predstojeću letnju sezonu koja tradicionalno počinje upravo za Međunarodni praznik rada.
Foto: Opština VB
Ovdašnji turistički poslenici od petka, pa sve do naredne srede, očekuju više od 10.000 gostiju, a kako saznajemo praznični aranžmani u najpoznatijim banjskim hotelima, pansionima i apartmanima gotovo su rasprodati.
- Vrnjačka Banja je uvek bila tradicinalan izbor turista tokom prvomajskih i Vaskršnjih praznika koji se ove godine poklapaju. Kao i lane, i sada ove praznike dočekujemo u specifičnim uslovima. Neophodno je poštovanje svih epidemioloških mera kako bi boravak gostiju protekao u najboljem redu, a mi smo se potrudili da im u svakom trenutku budemo na usluzi – kaže Goran Karavesović iz Turističke organizacije Vrnjačke Banje.
Foto: Opština VB
A, kako bi naša najpoznatija i najpopularnija banja svoje goste dočekala u najlepšem ambijentu, radnici ovdašnjeg JKP „Banjsko zelenilo i čistoća“ zavrnuli su rukave ovih dana aktivno radeći na uređenju parkovskih površina i mobilijara.
- Sve mora biti pod konac – poručuju radnici koje je na popularnoj banjskoj promenadi iznenada obišao i Boban Đurović, predsednik opštine Vrnjačka Banja.
Preporučujemo
DECENIJA USPEŠNOG RADA: Jubilej Fakulteta za hotelijerstvo i turizam u Vrnjačkoj Banji
27. 04. 2021. u 11:41
PRIJAVLjEN 81 KANDIDAT: Izbori za savete mesnih zajednica u Vrnjačkoj Banji
20. 04. 2021. u 10:53
"SVEOPŠTI RAT" Stiglo veliko upozorenje Americi
VISOKI iranski zvaničnik upozorio je da će svaki napad na njegovu zemlju biti smatran „sveopštim ratom“ dok se američka udarna grupa nosača aviona približava regionu.
24. 01. 2026. u 09:31
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (1)