POMOĆ POSEBNIM MALIŠANIMA: U Vrnjačkoj Banji obezbeđeni lični pratioci da decu sa smetnjama u razvoju

Г.Ћ.

17. 03. 2021. u 17:40

ZAMENIK predsednika opštine Vrnjačka Banja Ivan Džatić i Marina Stanković, zastupnica Centra za defektologiju iz Niša, potpisali su ugovor o obezbeđivanju ličnih pratilaca deci sa posebnim potrebama sa teritorije vrnjačke opštine.

ПОМОЋ ПОСЕБНИМ МАЛИШАНИМА: У Врњачкој Бањи обезбеђени лични пратиоци да децу са сметњама у развоју

Foto: Opština Vrnjačka Banja

Lični pratilac dostupan je detetu sa invaliditetom, odnosno sa smetnjama u razvoju, kome je potrebna podrška za zadovoljenje osnovnih potreba u svakodnevnom životu pod uslovom da je uključeno u vaspitno-obrazovnu ustanovu.

Za ovaj vid pomoći koja podrazumeva pomoć kod kuće u oblačenju, održavanju lične higijene, pripremu za vrtić ili školu, prijavilo se 16 korisnika sa teritorije Vrnjačke Banje.

- U svakodnevnim životnim aktivnostima, lični pratioci su nam od velike pomoći, posebno jer izgrade poverenje i drugarski odnos sa decom – poručili su roditelji koji su prisustvovali sastanku u skupštinskoj sali vrnjačke opštine.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

DR NOVOSTI: Zašto je transplantacija obrva toliko popularna među ženskom populacijom?