U KIKINDU STIGLA RUSKA VAKCINA: Prvi je primili zdravstveni radnici
OSIM „Fajzerovom“, zdravstveni radnici u Kikindi vakcinisani su i ruskom vakcionom „sputnjik V“ koja je stigla u sredu.
Foto: R. Š.
Već narednog dana ovu vakcinu primilo je 70 zdravstvenih radnika Opšte bolnice, a primaju je i zaposleni u Domu zdravlja. Dobiće je i radnici u ostalim domovima zdravlja u Severnobanatskom okrugu. Zdravstveni radnici Opšte bolnice koju su primili prvu dozu „Fajzerove“ vakcine, u subotu su revakcinisani, a nakon njih drugu dozu dobili su i radnici Doma zdravlja. Drugu dozu dobili su i korisnici dva Gerontološka centra.
Osim na punktu u centru grada za građane koji su se prijavili putem portala e-uprave, vakcinacija je počela u gradu i selima za nepokretne građane. Masovna imunizacija u Kikindi počela je 20. januara, kineskom „Sinofarm“ vakcinom koju je primilo oko 5.500 građana i do sada nije prijavljena nijedna neželjena reakcija.
Preporučujemo
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)