POZLATILI SE SPASOVDANCI U BELORUSIJI: Poznato kulturno-umetničko društvo iz Drenovca najbolje na međunarodnom festivalu (FOTO)
MEĐUNARODNI festival „Zajedno“ koji se održava svake godine u gradu Brest u Belorusiji održan je onlajn zbog pandemije kovida.
Foto: Fejsbuk
Ubedljivo prvo mesto i diplomu laureata dobilo je Kulturno-umetničko društvo "Spasovdanski vez“ iz Drenovca kod Paraćina.
Drenovački folkloraši svojim sjajnim nastupima godinama privlače pažnju na takmičenjima u Srbiji i u inostranstvu. Ovog puta za Brest su poslali snimak koreografije vlaških igara iz okoline Negotina, selo Kobišnica.
Prvi čovek Spasovdanaca je Aleksandar Mihajlović, a umetnički rukovodilac Dragan Velimirović.
Zlato iz Belorusije samo je jedno u nizu nagrada koje su ovi zaljubljenici u narodnu igru i tradiciju dosad dobili, a koje ni epidemija zloglasnog virusa ne može da zaustavi u njihovom pobedonosnom pohodu.
Foto: Fejsbuk
Preporučujemo
FESTIVAL BEOGRADSKE FILHARMONIJE: Pripremljen bogat program, počinje 02. februara
29. 01. 2021. u 14:30
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)