DRASTIČNO POVEĆAN BROJ: U kovid ambulanti u Nišu dnevno i do 1.800 pregleda
U KOVID ambulanti u Nišu beleži se sve veći broj pregleda - tri do četiri puta više u odnosu na prethodne nedelje, tako da se dnevno obavi između 1.500 i 1.800 pregleda.
Foto: D. Alihodžić
Direktor Doma zdravlja Milorad Jerkan rekao je za RTS da se dnevno obavi od 400 do 600 prvih pregleda.
-U aprilu je bilo oko 60, julu 100, a sada između 400 i 600, to jasno ukazuje koliko je epidemija uzela maha - naveo je Jerkan.
Štićenici Gerontološkog centra u Nišu juče su testirani i svih 108 testova je negativno.
Jerkan navodi da je Centar, koji je bio žarište u prvom talasu, sada siguran i bezbedan.
U Domu zdravlja se, prema rečima direktora, uradi oko 700 testova (antigenskih i pi-si-ar), od kojih trećina bude pozitivna.
Preporučujemo
POSLEDNjI PODACI: Broj zaraženih korona virusom u svetu premašio 60 miliona
24. 11. 2020. u 23:57
JOŠ JAČI UDAR KORONE: Na teritoriji Kraljeva registrovano rekordnih 165 novozaraženih
24. 11. 2020. u 15:58
ZBOG POVEĆANOG BROJA PREGLEDA: Još jedna ambulanta u Čačku u kovid režimu
24. 11. 2020. u 15:51
ZAKON O ANEKSIJI GRENLANDA PREDAT KONGRESU: "Dodeliti mu status savezne države SAD"
AMERIČKI republikanski kongresmen Rendi Fajn podneo je predlog zakona koji predviđa „aneksiju i dodelu statusa savezne države“ Grenlandu u okviru Sjedinjenih Američkih Država, navodi se u saopštenju koje je objavio zakonodavac.
12. 01. 2026. u 21:16
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
SKRIVENA PRETNjA IZ VOJNE BAZE: Tajni grad veličine 100 Moskvi na Grenlandu - duboko ispod ledenog pokrivača
NAUČNICI upozoravaju na ozbiljan ekološki rizik od napuštene američke vojne baze Kamp Senčuri, poznate kao „grad pod ledom“, koju je slučajno ponovo otkrio NASA-in radar 2024. godine duboko ispod ledenog pokrivača Grenlanda.
10. 01. 2026. u 15:43
Komentari (0)