POČELO PRIJAVLJIVANJE ZA „ETNO FEST“: U Paraćinu novo izdanje popularne manifestacije

Зорана Рашић
Zorana Rašić

05. 08. 2025. u 15:11

TURISTIČKA organizacija opštine Paraćin pozvala je zanatlije i sve koji se bave ručnim radom i autentičnom izradom različitih predmeta da se prijave za učešće na tradicionalnom festivalu „Etno fest“.

ПОЧЕЛО ПРИЈАВЉИВАЊЕ ЗА „ЕТНО ФЕСТ“:  У Параћину ново издање популарне манифестације

Foto: Z. Rašić

- Na jednom mestu okupljamo vredne ruke i velika srca, izlagače iz raznih krajeva Srbije koji donose autentične rukotvorine, unikatne predmete, domaće proizvode i mnogo toga što nosi pečat duše i narodne umetnosti – najavljuju iz Turističke organizacije, koja godinama organizuje ovaj festival.

Manifestacija će biti održana 16. avgusta u glavnoj ulici u Paraćinu počev od 17 časova, a izlagači se mogu prijaviti putem telefona 035/565-814 i 069/290-31-85.

Etno festival tradicionalno je odlično posećen i dobro je prilika da Paraćinci priušte sebi originalni proizvod koji teško mogu nabaviti u nekoj drugoj prilici po pristupačnoj ceni.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

BRUKA: Crnogorci slavili ispadanje Srbije kao da su Hrvati (VIDEO)