BESEDA U BIBLIOTECI: Kraljevčani obeležavaju Dan svog grada – Kraljevdan
Brojnim prigodnim, kulturnim i drugim manifestacijama, Kraljevčani i ove godine obeležavaju Dan svog grada – Kraljevdan koji se praznuje 7. oktobra, a tradicionalna „Kraljevdanska beseda“ biće organizovana u ponedeljak u Narodnoj biblioteci koja upravo ponosno nosi ime prvog srpskog kralja - „Stefan Prvovenčani“.
NB Stefan Prvovenčani
Besedu pod naslovom „Naše lice u prošlosti i civilizacji” kazivaće Živojin Rakočević, književnik, novinar, publicista i predsednik Udruženja novinara Srbije, dok će u umetničkom delu programa nastupiti Crkveni hor „Sveti Sava”, pod dirigentskom upravom Dragane Đokić.
Ovim programom ujedno biće i zvanično otvorena manifestacija „Žički sabor bibliotekara 2024” koja se do 9. oktobra održava u kraljevačkoj biblioteci.
Preporučujemo
VITEZOVI POD KULOM: Prvi Srednjovekovni festival u Vršcu, 30. i 31. maja
28. 05. 2026. u 17:30
PODRŠKA PREDUZETNICIMA U KIKINDI: Bespovratno podeljena tri miliona dinara
28. 05. 2026. u 16:28
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (0)