PROMENJEN TERMIN „RESAVSKE ČAROLIJE“: Festival pomeren iz tehničkih razloga
FESTIVAL dečijih pozorišta "Resavska čarolija", koji je trebalo da se održi od 30. septembra do 4. oktobra u Centru za kulturu u Despotovcu, biće održan od 7. do 11. oktobra.
Foto:Z.Gligorijević
Termin održavanja festivala pomeren je iz tehničkih razloga. Organizatori se nadaju da će u okviru “Dečije nedelje” najmlađima doneti puno radosti i čarolija.
Organizatori festivala su Centar za kulturu „Sveti Stefan, despot srpski“ i opština Despotovac, uz podršku Ministarstva kulture Republike Srbije.
Preporučujemo
MAN'TE SE RADARA: Protestni uspon oko 200 učesnika na Gudurički vrh, najviši u Vojvodini
23. 03. 2026. u 19:05
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)