MEMORIJALNI KONCERT: Sećanje na Nebojšu Petrovića i Slobodanku Marinković

Zorica Gligorijević

25. 09. 2024. u 18:46

MEMORIJALNI koncert, posvećen Nebojši Petroviću, dugogodišnjem direktoru Kulturnog centra u Jagodini i Slobodanki Marinković, članu KUD-a „Sveta Milanović Pote“ i nekadašnjem rukovodiocu najmlađe sekcije ovog društva, održan je u Bagrdanu nadomak Jagodine.

МЕМОРИЈАЛНИ KОНЦЕРТ: Сећање на Небојшу Петровића и Слободанку Маринковић

Foto:Z.Gligorijević

Reditelj i glumac Bojan Miloradović, jedan od moderatora događaja, rekao je da je Petrović predano radio na poslovima kulture i umetnosti, da se zalagao za promociju turizma u Jagodini i da će svima nedostajati njegov osmeh i vedar duh.

-Njen život je bio igra, a folklor joj je tekao venama. Bila je neumoran i istrajan borac za pravdu, poštenje i fer nadmetanje do iznemoglosti. Slobodanka je posebno volela decu iz bagrdanskog KUD-a. Poruka više od 30 mladih i sposobnih ljudi je „Slobodanka, sva tvoja deca te vole“ – rekla je Jelena Antić.

Na koncertu, koji je imao i takmičarski karakter, nastupila su društva iz Jagodine, Paraćina i Negotina. Nagrada za najbolju igru u izvornom delu pripala je KUD-u „Sveta Milanović Pote“ iz Bagrdana, za igre u koreografiji KUD-u „Srpsko narodno kolo“ iz Jagodine, dok je za najboljeg igrača proglašen Srđan Sretenović iz Društva za kulturu „Kablovi“. Tokom događaja, nastupio je i književnik Zdravko Sretenović, koji je pročitao pesmu koju je napisao pokojni Nebojša Petrović.

Organizator memorijalnog koncerta bio je KUD „Sveta Milanović Pote“ iz Bagrdana, dok je pokrovitelj Skupština grada Jagodine.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i Iranci izađite na ulice

IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"

SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.

12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37

Komentari (0)

Ciklus i gubitak gvožđa: Skriveni razlog za umor kod mnogih žena