OLUJA NIJE ŠTEDELA NIJEDNU KONFESIJU: U Vojvodini kreće obnova verskih objekata stradalih u olujnom nevremenu
POKRAJINSKA vlada obezbedila je 101,7 miliona dinara za obnovu verskih objekata na teritoriji AP Vojvodine stradalih u julskom nevremenu.
Eparhija sremska
Biće finansirana obnova hramova u eparhijama Srpske pravoslavne crkve: bačkoj, banatskoj, sremskoj i šabačkoj. Obezbeđen je novac za Subotičku biskupiju, Zrenjaninsku biskupiju, Sremsku biskupiju, Jevrejsku zajednicu, Grkokatoličku crkvu i Reformatsku hrišćansku crkvu.
U Eparhiji bačkoj SPC najviše su stradali hramovi u Futogu i Begeču, a u Novom Sadu su oštećeni Saborni hram, kapela Almaškog hrama, hram na Detelinari i drugi objekti. U nevremenu je stradao i Hram Svetog Ilije u Mladenovu, kao i objekat Svetosavskog doma u Bačkoj Palanci gde je oštećen krov i srušen je bedem. Oštećen je i krov na Hramu Svetog Oca Nikolaja u Opovu u Eparhiji banatskoj.
U Eparhiji sremskoj oštećeni su hramovi u Stejanovcima i Dobrincima u opštini Ruma,a na Crkvi Prenosa Moštiju Svetog Oca Nikolaja u Vojki, u opštini Stara Pazova, oštećen je krov, dok su na hramu u Golubincima oštećeni toranj, krst i fasada. U opštini Šid su oštećeni hramovi Svetog apostola Petra i Pavla u Berkasovu i Hram Svetog Georgija u Vašicama.
U Rimokatoličkoj crkvi, u opštini Bačka Palanka, najviše su oštećene crkve u Obrovcu, Bačkoj Palanci, Čelarevu i Gajdobri. U Novom Sadu je najviše oštećena crkva Ime Marijino u centru Novog Sada, dok su u Zrenjaninskoj biskupiji, na Crkvi Rođenja Sv. Ivana Krstitelja u Ečkoj stradao krov, toranj i prozori.
Župni ured
POKRAJINSKA vlada će sa 20,8 miliona dinara finansirati i završetak unutrašnjih radova u Župnom uredu Rimokatoličke župe Presvetog Trojstva u Sremskim Karlovcima, koji je bio u veoma lošem stanju.
U Sremskoj biskupiji najviše su oštećene crkve: Župa Sv. Ane u Laćarku, Sv. Ivana Nepomuka u Putincima i Sv. Jurja u Golubincima, a oštećene su crkve i u drugim mestima. U Jevrejskoj opštini u Novom Sadu oštećena je kapela na jevrejskom groblju, kao i spomenik. U Grkokatoličkoj crkvi oštećeni su toranj i krst na Hramu Sv. evanđelista Luke u Bačincima. Oštećena je Reformatska crkvena zgrada u Sivcu.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
VEČERAS DESETI „SUVAČA DEMO FEST“: Ulica kod starog mlina puna muzike
11. 07. 2026. u 13:41
SVI IGRALI SRPSKO KOLO: Završen 27. Međunarodni festival folklora „Vršački venac“ (FOTO)
10. 07. 2026. u 19:16
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
PUTIN KOMENTARISAO BRAK NAŠE PEVAČICE: "Srpkinja ti je žena? Oni to neće ukrasti! Srbi su pošteni i pristojni - ako si prepisao firmu na nju"
TOKOM razgovora Vladimir Putin ga je upitao ko je njegova supruga.
10. 07. 2026. u 21:56
Komentari (0)