„PAŽLJIVKOVA SMOTRA“ U PARAĆINU: Održana školska takmičenja za najmlađe osnovce (FOTO)
U SVOJIM školama učenici prvog i drugog razreda učestvovali su u školskim takmičenjima u oblasti poznavanja saobraćajnih propisa i bezbednog učestvovanja u saobraćaju.
Foto: OŠ "Đura Jakšić"
Takmičenja poznatog naziva "Pažljivkova smotra" osim najmlađih osnovaca uključuje i predškolce, a opština Paraćin već je pokazala da najmlađi učesnici u saobraćaju imaju solidno znanje kad je o bezbednosti u saobraćaju reč. Naime, prošle godine na regionalnom takmičenju najbolji su bili osnovci OŠ "Đura Jakšić", a na državnom takmičenju njihova ekipa je osvojila četvrto mesto.
Nakon održanih školskih, u Paraćinu sledi opštinsko, pa regionalno takmičenje, a zatim republička smotra ukoliko mališani postignu odlične rezultate.
Opština Paraćin realizuje „Pažljivkovu smotru“ na školskom i opštinskom nivou preko Saveta za koordinaciju poslova bezbednosti saobraćaja, a pokrovitelj je Agencija za bezbednost saobraćaja.
Preporučujemo
BRISEL I NATO SE OVOME NISU NADALI Ruska odluka drma Evropu: Brigada marinaca posataje divizija na vratima EU (VIDEO)
VOJNO-politička situacija između Rusije i evropskih država ulazi u fazu opasne eskalacije. Moskva je iznenada donela odluku da postojeću 336. gardijsku brigadu mornaričke pešadije, stacioniranu u Kalinjingradskoj oblasti, reorganizuje i podigne na nivo divizije.
30. 12. 2025. u 20:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
KAKO JE ČKALjA DOBIO STAN: Živeo sa porodicom u garsonjeri, a onda je usledila iznenadna poseta u novogodišnjoj noći
LEGENDARNI glumac i jedan od omiljenih komičara bivše Juge, Miodrag Petrović Čkalja zabavljao je generacije gledalaca. "Paja i Jare", "Kamiondžije", "Servisna stanica", "Ljubav na seoski način", Vruć vetar", "Put oko sveta" su samo neka od ostvarenja u kojima je igrao i izazivao kod ljudi jednu od lepših emocija - smeh.
01. 01. 2026. u 12:31
Komentari (0)